Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Георги М. - помощник
Гост написа:
Георги М. написа:
Плюс това ми трябва да е изработен от инокс, а не само неръждавейка.
Би ли обяснил каква е разликата?
След което ще ти дам координати на фирма в София, които разполагат с подходящия инструмент да ти изработят детайла.
Иноксът също е неръждавейка - съгласен съм. Но не всяка неръждавейка е огледален инокс. На мен ми трябва огледален материал с дебелина 0,8 мм. В България тръбите от от т.нар. неръждавейка с диаметър 42 мм са неполирани като минималната дебелина на материала е 1.5 мм. Затова правя условна разлика между инокс и неръждаема тръба за да е по-ясно. Ако някой намери тръба неръждавейка 42 мм, огледална и с дебелина 0.6, 0.8 или 1 мм я вземам веднага.
Последна промяна от Георги М. на чет дек 08, 2016 11:43 am, променено общо 5 пъти.
Георги М. - помощник
шоп написа:
Инокс= огледална неръждавейка; едно и също е

В София на 7 ми км на Цариградско шосе знам 3-4 фирми, които могат да ти направят детайлите, но бройките са малко и едва ли ще се наемат. Ще звънна днес на един приятел, който е собственик на една от фирмите да попитам все пак.
Благодаря в аванс за съдействието.
fill - специалист
Каква точност се гони.Последно,каква е дебелината 0,6 - 0,8 - 1,0.Полирана алпака става ли?
шоп - майстор
Чух се днес с моя приятел и му показах скицата. За 10 бр никой не желяе да се захваща.

Просто не си заслужава направата на матрица и паусон за 10 бр
Успехи!
Георги М. - помощник
fill написа:
Каква точност се гони.Последно,каква е дебелината 0,6 - 0,8 - 1,0.Полирана алпака става ли?
Алпаката е резервен вариант, който не изключвам. Оптималната дебелина е 0.8, но може да бъде 0.6 или 1 мм.
Тази ваничка ще влиза в тръба с вътрешен диаметър 43 мм като идеята е да контактува със стените й максимално плътно. Така, че ванучката не трябва да надвишава диаметър 42 мм, но не трябва и да е по-малко. Може би 41 мм е минимума.
Последна промяна от Георги М. на чет дек 08, 2016 7:32 pm, променено общо 2 пъти.
Георги М. - помощник
шоп написа:
Чух се днес с моя приятел и му показах скицата. За 10 бр никой не желяе да се захваща.

Просто не си заслужава направата на матрица и паусон за 10 бр
Успехи!
Благодаря ти все пак за усилията. Успех и на теб.
fill - специалист
Георги М. написа:
fill написа:
Каква точност се гони.Последно,каква е дебелината 0,6 - 0,8 - 1,0.Полирана алпака става ли?
Алпаката е резервен вариант...
Прави го от алпака тогава...Аз за алпаката само питах,щот си мислех че минава за INOX...
lov - майстор
Ето какво представлява машинката за направа на тръби от ламарина. Малко е пепелясала защото производството им е в съвсем друга област и се ползва много рядко само за ремонтна дейност. Надявам се се вижда къде е процепа дето се вкарва заготовката за да поведе.На горния вал се вижда само като черта по цялата дължина. Валовете са 3 ама някакси не съм успял да хвана в кадър всичките заедно. На едната снимка се виждат осите. А и другото най важно най горния вал се изважда от страната на манивелата и така се освобождава детайла.

Прикачен файл

IMG_20161208_164106.jpg

Прикачен файл

IMG_20161208_163952.jpg

Прикачен файл

IMG_20161208_164040.jpg

Прикачен файл

IMG_20161208_164027.jpg
Георги М. - помощник
lov написа:
Ето какво представлява машинката за направа на тръби от ламарина. Малко е пепелясала защото производството им е в съвсем друга област и се ползва много рядко само за ремонтна дейност. Надявам се се вижда къде е процепа дето се вкарва заготовката за да поведе.На горния вал се вижда само като черта по цялата дължина. Валовете са 3 ама някакси не съм успял да хвана в кадър всичките заедно. На едната снимка се виждат осите. А и другото най важно най горния вал се изважда от страната на манивелата и така се освобождава детайла.
Ако е удобно да се разприказваме с тези хора дали могат да свършат работа? Явно, че инструмента го имат и се надявам, че след като с него огъват тръби на 360 градуса да могат да огънат дъга на 180 градуса с нужния диаметър.

Тема "Огъване инокс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: