Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Lautrec - специалист
Имам един детайл за изработка от метал.
Интересуваме някоя фирма в Пловдив или София за металообработка която да го изработи.
Ако някой има наблюдени да ме ориентира.
Ето и детайла. Всъщност са няколко, но този е "по-сложен".

Прикачен файл

Drawing.jpg
Drawing.jpg (112.92 KиБ) Видяна 4855 пъти
Последна промяна от Lautrec на вт сеп 04, 2012 1:40 pm, променено общо 1 път.
dragozow - майстор
По колко броя ти трябват от детайла? Питам защото имам колега с такива машини, но не ще да настройва за единични бройки.
Lautrec - специалист
Всъщност става въпрос за уред. Това е само един от детайлите.
Преди да го пусна в продажба трябва да направя прототип. Уреда не е сложен, но ми трябва единична бройка за тестове. Следват поръчки от клиенти и едва тогава мога да говоря за количества.
Предполагам, че след направата и разгласата за съществуването му, най-много до месец ще имам приблизителна бройка. Няма да се впускам в повече подробности, за да не ви отегчавам с приказки, но е доста интересно и съм убеден, че ще има достатъчно голям интерес.

Уреда се състои от общо 50 чати включително крепежните елементи които са към 10-12 броя.
Не съм броил частите с голяма точност, гледах от асемблирания модел, тоест повече са.
angelfilev - специалист
Lautrec написа:
Всъщност става въпрос за уред. Това е само един от детайлите.
Преди да го пусна в продажба трябва да направя прототип. Уреда не е сложен, но ми трябва единична бройка за тестове. Следват поръчки от клиенти и едва тогава мога да говоря за количества.
Предполагам, че след направата и разгласата за съществуването му, най-много до месец ще имам приблизителна бройка. Няма да се впускам в повече подробности, за да не ви отегчавам с приказки, но е доста интересно и съм убеден, че ще има достатъчно голям интерес.

Уреда се състои от общо 50 чати включително крепежните елементи които са към 10-12 броя.
Не съм броил частите с голяма точност, гледах от асемблирания модел, тоест повече са.
Чертежите ти са непълни, но вероятно си искал само да илюстрираш за какво става дума. Детайла е крайно нетехнологичен. Ако настояваш да се изработи в този вид сигурно цената няма да ти хареса. Би могло да се промени без да се нарушават качествата му и да бъде в пъти по-евтино. Фирми има, но те съветвам най-напред да оправиш детайла.
Двете вдлъбнатини както са дадени могат да се изработят само на ерозийна машина. Задължително ли е да са с остри ръбове? Съмнявам се.
sek.1 - специалист
Също не си уточнил материала от който трябва да се изработи .
Lautrec - специалист
angelfilev написа:
Чертежите ти са непълни, но вероятно си искал само да илюстрираш за какво става дума. Детайла е крайно нетехнологичен. Ако настояваш да се изработи в този вид сигурно цената няма да ти хареса. Би могло да се промени без да се нарушават качествата му и да бъде в пъти по-евтино. Фирми има, но те съветвам най-напред да оправиш детайла.
Двете вдлъбнатини както са дадени могат да се изработят само на ерозийна машина. Задължително ли е да са с остри ръбове? Съмнявам се.
Липсва изглед отпред, не мислех, че е такъв проблем. Не съм експерт, затова бихте ли уточнили – крайно нетехнологичен. Не схващам какво му е и на вида. Но както казах не съм експерт. И да, вдлъбнатините трябва да бъдат с остри ръбове, освен ако не уточните какво имате предвид.

Благодаря.
sek.1 написа:
Също не си уточнил материала от който трябва да се изработи .
От нераждаема стомана. Също така трябва да се полират всички детайли. Но това в друга фирма, предполагам.
Обмислях и друг вариант, но ще трябва да ги хромирам, а това не е удачно. За боя, да не говорим.
Chefo77 - майстор
Пич, кой прави заготовки от 60+ мм неръждаема стомана? И каква ще бъде цената на детайл, изработен от тази заготовка??? Няма ли вариант да бъде от алуминий или пък обикновена стомана?
Нетехнологичен - труден или невъзможен за изработка ( в случая - на масовите машини - струг и фреза). Колегата има предвид, че обработката на остър вътрешен ръб е много по-сложна (и скъпа) от тази на отвор със заобляния. Едно е да настроиш фрезата, съвсем друго ерозийната машина. Накрая и сметката е много по-нагоре.
sek.1 - специалист
Lautrec написа:
angelfilev написа:
Чертежите ти са непълни, но вероятно си искал само да илюстрираш за какво става дума. Детайла е крайно нетехнологичен. Ако настояваш да се изработи в този вид сигурно цената няма да ти хареса. Би могло да се промени без да се нарушават качествата му и да бъде в пъти по-евтино. Фирми има, но те съветвам най-напред да оправиш детайла.
Двете вдлъбнатини както са дадени могат да се изработят само на ерозийна машина. Задължително ли е да са с остри ръбове? Съмнявам се.
Липсва изглед отпред, не мислех, че е такъв проблем. Не съм експерт, затова бихте ли уточнили – крайно нетехнологичен. Не схващам какво му е и на вида. Но както казах не съм експерт. И да, вдлъбнатините трябва да бъдат с остри ръбове, освен ако не уточните какво имате предвид.

Благодаря.
sek.1 написа:
Също не си уточнил материала от който трябва да се изработи .
От нераждаема стомана. Също така трябва да се полират всички детайли. Но това в друга фирма, предполагам.
Обмислях и друг вариант, но ще трябва да ги хромирам, а това не е удачно. За боя, да не говорим.
Всеки фрезови инструмент оставя по ъглите окръгление (R) равно на половината от диаметъра му . Идеално прави ъгли могат да се постигнат само на ерозийна машина а услугите с нея са скъпи защото процеса е бавен а машината изисква програмиране да всяко действие. Неръждаемите стомани се работят доста трудно и на класическите машини изискват по висок клас инструмент който е значително по скъп за това всички бягат от нея или искат сериозни пари за работата . Днес ще питам оператора на нашия Декел дали има време и желание да го изработи въпросния детайл.
Lautrec - специалист
Chefo77 написа:
......кой прави заготовки от 60+ мм неръждаема стомана? И каква ще бъде цената на детайл, изработен от тази заготовка??? Няма ли вариант да бъде от алуминий или пък обикновена стомана?
Нетехнологичен - труден или невъзможен за изработка ( в случая - на масовите машини - струг и фреза). Колегата има предвид, че обработката на остър вътрешен ръб е много по-сложна (и скъпа) от тази на отвор със заобляния. Едно е да настроиш фрезата, съвсем друго ерозийната машина. Накрая и сметката е много по-нагоре.
На първия въпрос отговора е незнам. Наистина. Аз и затова пуснах темата тук, вярвайки, че някой ще помогне.
Изглежда не съм сгрешил. Вариант за алуминий .... не знам. Детайла трябва да издържи натоварване до 500 кг. Може би сплав, но отново трябва да се полира. Вече уточних, че не съм експерт по металите и техните сплави.
Знам какво искам и как трябвада изглежда, а за сега това е достатъчно – убеден съм. Обикновена стомана, казваш. Ами детайлите трябва да са курозоустойчиви. Няма да се използват в киселинна среда, нито влага(освен съдържащата се във въздуха, около нас). Освен това не могат да се боядисват или хромират. Нетехнологичен...благодаря ти за разяснението. Погледнах чертежите и мисля, че не би трябвало да е такъв проблем едно не много голямо заобляне. Харесваше ми повече с прави ъгли, но те така или иначе няма да се виждат след сглобяването.
sek.1 написа:
Всеки фрезови инструмент оставя по ъглите окръгление (R) равно на половината от диаметъра му . Идеално прави ъгли могат да се постигнат само на ерозийна машина а услугите с нея са скъпи защото процеса е бавен а машината изисква програмиране да всяко действие............................................................
Информацията от двата поста беше много полезна.
Какво ще ме посъветвате. Изглежда знаете какво говорите. И да, прави сте, производство му трябва да е максимално евтино.
dragozow - майстор
Няма как да е евтино за единична бройка колега. Повечето хора с машини ще ти дадат добра цена като направиш голяма заявка.

Тема "ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН: Фирма за металообработка – надеждна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: