• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
mamkata - специалист
Хигро, пропуснал съм да кажа, че никога не съм варил ракия и говоря само на теория. След като прегледах линка, се сетих че с натриев хидрогенкарбонат няма да стане - много ще се пени. Може би с карбонат ще стане, ама трябва да е много дребен и да се бърка добре.
paro_k - помощник
Аз съм приел, че казанът трябва да е меден и за това ви моля, ако знаете приемлив метод за сваляне на калая, помагайте.
С телена четка на бормашина не се получава. Дори и тази, с твърд стоманен косъм - на 'глидало го прави.
С шкурка пада, но поради неравностите ме е стах, че много трябва да изтъня стените, за да се изчити хубаво.
Съветът на Лазар е примамлив, но ... да не се наложи после пак да търкам?
LazarGanev - "Велик майстор"
Да ти кажа честно на мене ми се струва невъзможно (пълното почистване на калая от медта, а не преспиването с циганката), та затова те посъветвах да се захванеш с нещо по-реално :)
Priatel,probvai da nagreesh suda otvun s benzinova lampa.Kalaia ima po niska temperatura na topene od medta i bi triabvalo pri dostigane na temperaturata na topene na kalaia,toi da se otdeli ot stenata na suda.No raboti vnimateln i sledi procesa,sa da ne progorish i stenata na suda.V momenta,v koito kalaiat pochne da se sticha premestvai bavno plamuka nadolu.Postavi suda v takava pozicia,che rastopenia kalai da moge da izticha svobodno navun.Uspeh!
Junak - майстор
Vassil Kostov написа:
Priatel,probvai da nagreesh suda ...
Браво. Археолог. Я колко стара тема изрови :-D Сега остана да научиш и кирилицата, че нещо не ти се разбира :)
nikel - специалист
20лв. и братчеда оправи работата/калайджията де/

От началото на темата са сварени незнайно колко казани с ракия.
Ха наздраве.
  • 1
  • 2

Тема "Калайдисване на мед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: