Нека намерим най-тънките цени.
пишман_майстор - майстор
Днеска малко айляк съм аз.
Та като стана въпрос за батерии.
Преди три дни колега ми се пофали, взел си милуоки гайковерт 800 и кусур нютона , за бусовете си . Супер, ма що без батерии ? Е скъпи биле...
Днес сабалям иде с две батерии парксиде, едноредова с големите елементи и двуредова, но не първа младост ( дългогодишен фен е на лидъла ) , преход и гайковера. Вика абе нещо малее.
Пробвам аз. С едната, с другата , а...?! ... Наистина, върти и чука , ма нещо ... То верно и на буса завити яко гайките на каплите. Е разви ги с тракане на едната . Вадя стария си гайковерт ( имам предния им модел с 800 нютона ) . И той тъй, начи не е от инструмента . След това една нормална 5.0ач и една 6.0ач от подсилените ( всичко оригинал китайски, истинско милоки) . Слагам първо подсилената докато опра бутона, пат 3 пъти макс и развива докрай. Махам подсилената, слагам нормалната 5.0ач, почти същата работа , не се затормозва чак нещо осезаемо.
Викам му разбра ли ся защо струват пари батериите . Оня се чеше по главата .
Че и съседа ( стар тракторист и той ) гледаше експеримента и разбра защо девалта му няма вътък ( и той с лиделските батерии ) .
П.п. не искам да създавам впечатлението, че хваля чуждите марки, идеята на поста е, да се подчертае за пореден път недоразумението на силов инструмент да се слагат несъответстващи батерии .
И съм почти убеден, че ако някой извади 400нютона лиделски гайковерт , но му се сложи с преход батерия на милуоки ( или на друга доказана марка ) , ще покаже по-добър потенциал и крайна мощност.

П.п.2 м/у другото двуредовата ( доста ползвана на парксиде ) имам усещането, че бе по-добре с нея, отколкото едноредовата с големите елементи .
imegogo - специалист
Някой с мнение за акумулаторната пръскачка на parkside ?
Chefo77 - майстор
нед май 12, 2024 12:24 pmпишман_майстор написа:
И съм почти убеден, че ако някой извади 400нютона лиделски гайковерт , но му се сложи с преход батерия на милуоки ( или на друга доказана марка ) , ще покаже по-добър потенциал и крайна мощност..
Не е сигурно. Машина се проектира заедно с батериите, с които ще се използва. Като са им недъгави батериите, с какво ще ги захранват тези мега мощни машини, ако не предлагат подходящи батерии и няма с какво да покажат мощността им?
В този ред на мисли, на такива батерии и такава цена - такъв гайковерт. Всичко е точно, дето се вика :)
cholev - майстор
нед май 12, 2024 12:24 pmпишман_майстор написа:
..
И съм почти убеден, че ако някой извади 400нютона лиделски гайковерт , но му се сложи с преход батерия на милуоки ( или на друга доказана марка ) , ще покаже по-добър потенциал и крайна мощност.
Днес сменях жантите на старата С5-ца с 227нм Х20 с шестостена. 16 болта от 16 без никакво замисляне-трак трак и готово, С перфоманце батерията 4ач. Доволно
Оня ден гледах на гумаджийница как се скача върху 80см тръба-удължител надяната на кръстат ключ.
Би имал предимство, горкият, ако бе повече от 80 кила.
Голямо скачане, колямо скърцане беше, а професионалният пневматичен седеше настрана.
Тва, ако се случи и се наложи на пътя, ще се маха само на тирове за помощ.
Или бецален, ма с други пари, не за пърформанс.
kr1100 - майстор
нед май 12, 2024 2:04 pmimegogo написа:
Някой с мнение за акумулаторната пръскачка на parkside ?
От какъв зор ? Има толкова много други акумулаторни пръскачки и то 16л.
kr1100 - майстор
нед май 12, 2024 7:52 pmcholev написа:
....Днес сменях жантите на старата С5-ца с 227нм Х20 с шестостена. 16 болта от 16 без никакво замисляне-трак трак и готово, С перфоманце батерията 4ач. Доволно
Това като презентиращ боклуците на ЛИДЛ ли го пишеш.
при мен на Халумин джанти от 20 болта на 170Nm затегнати с динамометричен ключ само хубаво щракаше и един не разви и още от паркинга на ЛИДЛ обратно за връщане. :mrgreen:
kr1100 - майстор
нед май 12, 2024 8:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
...Тва, ако се случи и се наложи на пътя, ще се маха само на тирове за помощ.
Парен каша духа, затова 1 тръба 80 см в багажника - място мнООго.
MamaMy - майстор
Грешен подход имате колеги. Аз заложих не на удължаване на рамото, а на увеличаване на теглото. Няма не искам, няма недей. 150 ме правят злодей :lol: . Проблема е в ключовете. Повечето не издържат и се цепват по ъгълчето. За сега държи един камък 19 от Трабант. Да му се ненадяваш. :-D
pipilica - майстор
Ти пък, що се съмняваш в старото матриал. Преди време натисках с крак по една кръстачка, явно беше яко менте щото се усука, не е да кажеш че съм тежък, само 78 кила.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: