• 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
Нека намерим най-тънките цени.
Какво правите с толкова батерии?
Есента на 2015 ми подариха едно винтовертче Макита 10.8V
Единственото неудобство, до момента е, че нямам втора батерия.
Не съм търсил втора, понеже неудобството не е било фатално, а е изпитвано едва 2-3 пъти през последните почти 9 години.
Батерийката е още жива. Вашите ако се скапват за година -две, това не насочва ли нещата към наистина качествена техника?
Миналият Ноември съм дал 159.99лв за винтоверт. От шест месеца съм горд собственик на лидълска техника, вече оборудвана дори с три батерии. Освен двете щатни, купих и една усилена- 49.99лв.
Единственото, което правят тези почти 210лв. е да ми дават спокойствие и увереност, че ако се наложи ще се справя без неудобства. Евентуално.
Вече съм го писал- ако занятието ми бе свързано трайно с подобна техника, в килера нямаше да седи стилно черното чанте.
pipilica - майстор
Номера е да имаш нови почти хубави елементи на тънка цена, после е лесно да ги ползваш за каквото имаш нужда.
Е ся гледам са пуснали некъв перфоратор на Парксайд за 60лв ама нещо анемичен ми се струва с 12 волта 2 А/ч батерия.
Некой дупчил ли е с подобен да каже струва ли си за дребни домашни работи коги те мързи да вадиш големия и да разпъваш кабели, те за това става дума.

Прикачен файл

perforator.JPG
perforator.JPG (44.21 KиБ) Видяна 643 пъти
kozl - майстор
Аз отдавна почити не ползвам кабелните за направа на отвори.
Имам и 12 и 20 волтови Парксайди перфоратори. 12 волтовия съм го набедил за тухли, по слаб е от 20 волтовия дори и с 4Аh батерия.
Вече взех душата на първия 20 V с предната серия батерии, записани като 18V. Изчезна му удара. Него го оправих, но се оказа, че и елекродвигателя си е изчерпал ресурса.

А да първия 12V го върнах след към 10-тия отвор в тухла, че му изчезна удара. В Лидл ме мотаха повече от месец по гаранцията, та придобих и втори.

Обобщено - откак се сдобих с повече 20V батерии, 12V перфоратор отлежава, та нямам достатъчно опит с него, поради което препоръчвам 20 волтовия. Последният закупен от Лидл без батерия беше за 70 лв.
пишман_майстор - майстор
Тоя 12в перфоратор го имам . Идеален за картинки и дреболии.
Лек , някоя лампа на тавана да закачиш.
До 6мм отвори. Това му е "тавана".
С 2ач батерия пак работи, но с 4ач е по-добре.
Indianec 2 - специалист
Тия батерии заводски с какво напрежение идват?
Че моята е 0.3, 0.4 май ще я връщам..
Връщай!
Паднаха ми се изрядни, които само дозаредих.
Не съм мерил напрежение, понеже не е имало проблем. Писах, че съм натиснал няколко пъти спусъка и толкова.
kozl - майстор
вт май 14, 2024 8:11 pmIndianec 2 написа:
Тия батерии заводски с какво напрежение идват?
Че моята е 0.3, 0.4 май ще я връщам..
При такова напрежение, ако вярно си измерил, зарядното ще ти индикира повредена батерия.
В Кауфланд вероятно ще ти върнат парите и ако има батерии на същата цена ще имаш и батерия.
pipilica - майстор
Значи две от тия дето взех показваха точно 0 волта и след като ги турих на зарядното и след час се заредиха и си работят.
MamaMy - майстор
Тези батерии които имат БМС контролер нямат проблем ако покажат 0 волта. Това не означава, че елементите са се разредили до 0, а значи, че електрониката е изключила за да ги предпази от свръх разреждане което е пагубно за тях. Реално елементите може спокойно да са си в нормите. Ако обаче батерия 18 или 20 волта показва примерно 10 волта, това е по-тревожно. Значи, че или няма защитна платка, или тя не си е свършила работата. Тази батерия трудно ще се възстанови напълно, че даже и невъзможно. Ще работи със силно занижен капацитет.
kozl - майстор
чет май 16, 2024 1:17 ampipilica написа:
Значи две от тия дето взех показваха точно 0 волта и след като ги турих на зарядното и след час се заредиха и си работят.
Може би пишем за различни батерии.
Аз имах в предвид Парксайд на 20V.
Ако си купил MyProject или 12V на Парксайд, то начина на зареждане е различен.
Примерно при сегашните Парксайд 20V заряда се прекъсва в зарядното, а при по-горе цитираните модели заряда се прекъсва в батерията.

Иначе изказано за по-старите модели в платките им има мощни транзистори, които прекъсват веригата изходяща от батериите при превишен ток, ниско напрежение на батерията. А по гадното е, че като клекне един елемент и само неговото напрежение спадне под критичното и батерията спира да подава ток към инструмента. Това вече го тренирах. И ако не отвориш кутията на батерията и мериш напрежение на пиновете, то това не е напрежението на елементите, а това е напрежение след мощните транзистори и ако са запушени ще получиш 0 напрежение.

Настоящата серия батерии на Парксайди на 20V имат директен изход към уреда. Ако при тях напрежението е 0 :x
Дори и да не е нула като спадне под критичното и зарядното отказва да ги зарежда - проверено по неволя.
Значи един от уредите като съм го оставил и спусъка се натиснал до светене на светодиода. Ама така седмици и батерията клекнала.
Зарядното отказа да я зарежда.
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38

Тема "Промоция в Кауфланд на инструменти и уреди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: