Нека намерим най-тънките цени.
stan73 - майстор
Да
jekasus - майстор
Добро е, много е удобно за дребни работи, но явно нямах късмет с избора, коя кутия да взема. И като сложих на първо зареждане, нещо се прецака зарядно и ще ходи на сервиз :-D
etconev - специалист
И още нещо да попитам... гаранцията на лидл международна ли е, защото от холандия може да ми го купят и донесат?
kr1100 - майстор
MamaMy написа:
При такова точене (явно нарочно), зъбите се разкаляват и карат съвсем малко. трябва почти да не хвърля искри. Ако се наложи да се отнема повече, хубаво е това да става на няколко пъти по малко с почивки.
Точно затова си купих машинката. Сега подавам по малко, колкото да "близне" Е по-бавно става , не е като за 3мин :)
Преди заточвах при Коледжиков под ТУ Заточват в стая на 3-4м от мен при отворена врата , но без пряка видимост - вижда се искренето.
gnt69 - майстор
Утре ща хфана една точилка. Сигурно не ми трябва много ама такоз животно у нас нямам ама имам резачка и 3 вериги за точене. :partyman:
stan73 - майстор
etconev написа:
И още нещо да попитам... гаранцията на лидл международна ли е, защото от холандия може да ми го купят и донесат?
Не
koveslav - майстор
Пусни търсене за машинка за заточване в тази тема и ще намериш доста подробни обяснения кой как настройва и колко е доволен.Мисля,че разисквахме преди около 2години.
gnt69 - майстор
Сега отивам да я хвана и после ще се пробвам пък ако не стане ще чета.
Както викаше един колега един ден пробване спестяват половин час четене. :partyman:
XpacTa - специалист
XpacTa написа:
Голема излагация - може ли чушкопека да е само с две години гаранция?!?
В Кауфланд от понеделник има чушкопек троен с три години гаранция и отгоре на всичко е по-евтин. Казах ви, че Lidl се излагат. То така се почва - вдигат цени, свалят гаранции и губят клиентите :)
offvt - специалист
gnt69 написа:
offvt написа:
Green_label написа:
Как ви се струва машинката за заточване на вериги?
Омръзнало ми е да нося веригата при точилари, а пък с пилата не се справям достатъчно добре :mrgreen:
Имам я от можеби от първото и появававане на нашия пазар и се родих.Малко играчка с първата настройка
и след това "леко близване" и забравяш за пилата и автомат. заточване(съсипване на веригата).Веригите са
винаги остри и карат по-дълго,като започна да точа има и почерпка от съседите.
Би ли обяснил за първата настройка че ми се върти в главата да взема една точилка. :partyman:
Трябва по първият зъб да се настрои хода на диска и след това самия зъб (едва да се опира до диска,да го "ближе").Като фиксирам зъба рязко накланям рамото да търне леко и за кратко време.Ако се забави и светва
зъба ,ако не е достатъчно веднъж операцията се повтаря с донатягане на фиксирания винт.Ако веригата е
точена с пила ръчно първоначалното регулиране е много изнервящо и сега избягвам такива вериги.
На тази "точилка" съм презаточвал вериги на 10* за надлъжно разбиване.

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: