Нека намерим най-тънките цени.
etconev - специалист
yasmania написа:
Това - не е пускано! Пускаха от същия дизайн другото, без дръжка което доста колеги оплюха че има проблем в главата и не можеше един прав срез да направеи човек с него. Аз го бях взел с голямо желание но го върнах именно поради същите наблюдения. Виж страници около 520 в тази тема.
Изразих съмнение, че АКО пуснат това има шанс механизма /главата / захвата да са абсолютно същите като на другото, разликата да е само в захвата. Ако е така - отива ЗЯН и то.
За съжаление, няма как да сме сигурни в това така че съм сигурен че няколко колеги поне ще го вземат за тест и разчитаме на тях да изразят мнение има ли същите проблеми или си е една нормално работеща машинка.

Oсвен това, прави впечатление че този уред идва на нормалната си цена. Визирам 26 Eur към 55 лв, което е по- добре от другия, предходен модел който беше 30Eur срещу 80 лв.
Да, и аз го бях взел това зеге и с голямо съжаление констатирах, че е бъгаво и го върнах. От тогава съм без зеге и чакам парксайдсо. Надявам се това да е наред, понеделник, ще го видим.
fore - майстор
И тоя е с новият дизайн, ако ме разбирате какво искам да кажа ............... :lol:

И все пак като искате идеално прави срезове си купете потапящият циркляр с водачите или Пендулата с изтегляне, а може и Настолният циркуляр.
Аз все си мислех че силата на Зегера е във фигурното пързаляне по дървото казано образно ! :)

Понеже доста се жалвате от тоя Зегер вече имам чувството че реже на зиг - заг........ :wink:
etconev - специалист
fore написа:
И тоя е с новият дизайн, ако ме разбирате какво искам да кажа ............... :lol:

И все пак като искате идеално прави срезове си купете потапящият циркляр с водачите или Пендулата с изтегляне, а може и Настолният циркуляр.
Аз все си мислех че силата на Зегера е във фигурното пързаляне по дървото казано образно ! :)

Понеже доста се жалвате от тоя Зегер вече имам чувството че реже на зиг - заг........ :wink:
Понеделник сутринта ще се разбере :o Ще го купя преди да отида на работа,
като ще съм си взел една плоскост и на работа ще го пробвам :проба: :rolleyes:
yasmania - напреднал
fore - всичко което описваш за правите срезове, е вярно.
НО, като се има предвид ПРОБЛЕМ в рязането на въпросното Зеге, не се касае за дълги и прави срезове.
Аз пробвах такива със и без водач, резултата е очаквано НЕЗАДОВОЛИТЕЛЕН предив факта, че е ЗЕГЕ.

НО, кажи нормално ли е - за една ламперия чамова която наредих с него, всеки срез за намаляне височината в размер, да трябва да го минавам 2 - 3 пъти правейки се на хидожник, защото ти го натискаш напред да подведеш 10 см. в дълбочина 1,5 см. а ножа в дълбочина ходи на едната или другата посока. Разбираш ли - отгоре погледнато да речем имам правилен срез на ламперията, а като обърнеш долната страна - абсолютна кривотия. И това при дебелина на материала под 2 см? Пробвах с други ножчета, но не е проблема в слаби такива или в усукването им или в недостатъчна мощност или друго ....

Намека за това, че е с новия дизайн в случая е уместен.

Ще се радвам колегата etconev да сподели още в понеделник впечатления. Също, ако някой има предходния модел (същата машина но стария дизайн), и може да сравни в няколко работни задачи, ще е супер!
fore - майстор
Тъкмо щях да питам за старият мадел, но ти ме изпревари. Аз го има, но не съм правил дълги срезове с него.
Стои на вилата.
Последна промяна от fore на пет дек 09, 2016 12:28 pm, променено общо 1 път.
toshetozaz - специалист
На това зеге как се захваща ножа?Гледам има шестограм в комплекта дали е за него?
cholev - майстор
Без ключ: СДС захват. Завърташ на ръка пласмасова джаджа на 90о. Вкарваш ножа и пускаш и си готов
pif4o - специалист
И аз мисля да забуча едно, ама като ви чета постовете за тея криви срезове... точно поради тази причина искам да сменя моето старо зеге, щото от горе среза изглежда да е прав а от долу не е за гледане. Няма ви казвам кво се случи като уверено реших с него да подрежа една врата на тъщата... мъка мъка мъка, още ми е сърдита а минаха 6 години. Та мисля понеделника да взема едно но понеже не съм голям спец и аз ще разчитам много на мнението и теста на колегата, чак тогава ще си правя генерални изводи и дали да го връщам.
itev - специалист
Предвид горното за читавите срезове, да питам...
Има ли зегета дето правят що-годе добри линии?
Щото, са ми минали през ръцете три зегета от различни марки и трите бяха мани-мани...
vencil - специалист
Аз съм с Bosch PST 800 PEL и се осмелявам да твърдя че може да прави перфектни рязове.
Уловката е че трябва подходящо ножче и без да се натиска :wink: , рязал съм 25мм. MDF и другото гадно нещо 100*100мм. чамова греда и при двете резултата беше идеален. Обаче ПДЧ 16мм. съм го правил на гъз и МДФ 25мм също натиснеш ли го и той си заминава, така че.....общо взето не бързаш ли става идеално иначе [-X .
Сериозно съм се замислил на си направя тава https://youtu.be/KuziiAC4oSE в по малък мащаб обаче, на мен ъглите са ми проблем а и при правият ряз винаги има какво да се желае.

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: