Нека намерим най-тънките цени.
fore - майстор
В обедната почивка първо ходих до Елелктрон и взех още две човки да има. Едната остра като игла, а другата по дебела и дълга.
После влезнах и в Лидл да видя Перфоратора :) . С картонената кутия се справих стандартно. ПВЦ кутията- червена с ПВЦ ключалки, чак на Хилти бие........ :shock: Обаче сложил и свинска опашка на нея. Извадих човката дето купих за поялника и елиминирах опашката веднага. :wink:

Като отворих кутията и вътре машинката -с добър дизайн, но приличаща на деска играка. Ударният Верт е по масивен и тежък от нея. Както и да е..... :prayer:

Включих на удар и звукът беше като от Верта. Разликата е че при верта понеже принципа е със съчма, звукът се получава само ако се пробива и натиска патрона. А тук звука от планетно/сателитната предавка излиза веднага при завъртане.

В заключение този 1 джаул кога се генерира не ми е ясно и дали го постига въобще тази машина. За еднороден бетон и камък може и да върши работа но в панелка ще топи свредла по мое мнение.
jekasus - майстор
ЕПК 84 година.
Около 10-15 сек - 70 мм, бургия 6 мм от комплекта.
Мен напълно устройва.
Изображение
Последна промяна от jekasus на чет окт 27, 2016 8:08 pm, променено общо 1 път.
cholev - майстор
Нещо фотото се не види. Моя вече е в багажника ама още неразпечатан :)
fore - майстор
Кажи речи същото като при Верта. Обаче като попадне на разнороден участък в бетона и става интересно.
Avas_co - майстор
Е, със сигурност ще става да закачиш на жената някоя картина, за повече от някоя дупка 6 и преко сили осем, едва ли.
Чудя се, за какво му е на домашен майстор акумулаторен перфоратор, че и с тоя един джаул, но аз какво ли разбирам.
Форка, може и да си прав, както казах не съм го ползвал, но и с гаден тинол съм имал драми.
jekasus - майстор
Avas_co написа:
за какво му е на домашен майстор акумулаторен перфоратор, че и с тоя един джаул,
Е, аз съм си домашен майстор... Да не ти влезе майстор в къщата :-D
Утре ще го понапъна малко, бърза работа нямам, синия бош ще си остане в куфара.
Интересно ми е колко дупки ще направи с една батерия.
borkata99 - специалист
хайде малко Parkside пак в действие :lol:
Изображение, Изображение
днес направих 3, остават още 5,5................мале, мале :?
Изображение, Изображение
машинките се държат много добре........без суперлативи , вършат работа............. :wink:
turbocharged - специалист
Перфораторчето е супер за парите си. И доста инструменти дават с него.
За пробиване на дупки за дюбели 4 до 8 мм е повече от достатъчно. И за дрелка е огън.
За мен е удобно е защото на двора не трябва да правя 3 курса да нося макарата с кабел после перфоратора и свредлото му.
Да разпъвам макарата с кабел. Пробиването е най-бързата част. После следва прибиране на такъмите обратно.
С акумулаторното перфораторче - вземам го слагам му свредло и дупча.
Сега ще кажете ако има батерия. Ще има ако се внимава след като се ползва да се зареди.
renola - напреднал
jekasus написа:
Avas_co написа:
за какво му е на домашен майстор акумулаторен перфоратор, че и с тоя един джаул,
Е, аз съм си домашен майстор... Да не ти влезе майстор в къщата :-D
Утре ще го понапъна малко, бърза работа нямам, синия бош ще си остане в куфара.
Интересно ми е колко дупки ще направи с една батерия.
На всички ни е интересно.
Ама още по интересно ще ни е, може ли дори една, ама в наистина твърд бетон, където и ударната дрелка не важи. :?
Айде, че от сутринта съм на полусъеденител и направо не ме свърта от тая чуденка. :-D :-D
Знам че мога и аз да го купя, тествам / или да си свърша работа за един месец/ и да го върна после, ама такива постъпки не са О.К. за мен.
juslen - специалист
Стойката за гуми става ли за нещо?

И още един въпрос - миникомпресора дали има клапан, който да облекчава развъртането на буталото? Щото аз имах ядове с няколко изгорели предпазителя на колата - компресора забива като го пуснеш вързан към гума с 2атм., съответно гори предпазител 10А. Компресора е с пикови 14А, но не това е проблеми, ами самото забиване на буталото при насрещно налягане...

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: