Нека намерим най-тънките цени.
DundyTheCroc - майстор
Баш за домашна употреба ми трябва на мен, да знам, че имам нещо там, дето го хващам и бачка без да се занимавам с кабели за една дупка. Иначе имам един стар лидълски верт, дето баш като ми потрябва оня ден в 12 вечерта да си оправя спалнята и се оказа, че батерията му е капут (NiCd). Една клетка 0 волта, две по 0.8. Два дена клетка по клетка циклих на iMAX 6B-то, в крайна сметка пакета вече си поема при заряд над 1500мач, ама не мога да разчитам на него.
nikolson - майстор
За домашна употреба сме коментирали електрически СКИЛ. Цена 80-90 лева. Шест метра кабел (при един от моделите е 10м). 38 нм въртящ момент, може да пробива до ф6 в стомана, винаги готов за работа.
tntcom - специалист
renola написа:
Здравейте, имам нужда от съвет. Искам да си купя винтоверт за домашна употреба, който да изполвам при необходимост, още повече, че скоро ми предстои и нанасяне в ново жилище. Дотук сравнявах коментари и цени и съм се спрял на “марката” Лидъл с бюджет до 200 лв. И от тука сега се почва една дилема кой модел да избера, защото все си мисля, че би било хубаво ако мога с винтоверта да пробия 2 до 4 дупки в бетон или плочки, за закачалка например или за някоя стойка в гаража - говоря за 4 мм бургия, айде максимум 6мм. Да, знам че винтоверта не е перфоратор, но с някои достатъчно качествени свредла не може ли да стане все пак? Иначе имам електрическа 750 ватова ударна бормашинка ейнхел, но с нея е такава мъка,(може би и заради свредлата бош които имам), че направо не знам може ли да стане по-зле положението :? ... Та се чудя в момента между 14.4v 4 в 1 мулти тула който излиза другата седмица в лидъл с приставки за шкурене и стържене с 26 нютона мощност или 18 или 20 волтовите ударни винтоверти/бормашини или просто чист винтоверт с по 36, 45или 180(?!) нютона. Кой модел ще ми препоръчате, като нямам изискване за дълготрайност на уреда – гаранционните 3 години ме устройват напълно.. От една страна ми се ще уреда да е практичен – т.е. Мултитул или ударна акумулаторна бормашина, от друга колкото повече екстри има, толкова по малко качестено вероятно ще извъшва която и да е от тези функции и не е ли по – добре да заложа просто на най- мощния вариант т.е. на груба животинска сила, защото колко удар може да има една акумулаторна машина за тия пари? Какво ще ме посъветвате, как да постъпя, кое да избера?
И друго мога ли да сложа някаква приставка на патрона на електрическата/ударна / дрелка която имам за sds свредла понеже чух, че са по качествени от обикновенните за да мога при нужда да я ползвам за бетон пак за домашна употреба, но без да се налага да инвестирам в перфоратор?
Благодаря предварително за отговорите.
Този 14.4 волта ще ти е недостатъчен с неговите едва 25 нютона, а в същото време е най-скъпия. В новото жилище определено ще имаш нужда от ел. инструмент.
Къде го видя да излиза другата седмица? Аз го очаквам от пролетта че на вилата нямам ток, а имам да правя улуци и някои дреболии. Тогава щях да си го купувам на 140лв от нета, но без гаранцията. Като разбрах че били сдухвали батериите предпочетох да дам 50лв. повече, но да ми е спокойно, че какъвто съм късметлия сигурно ще нацеля някоя кофти бройка.
fore - майстор
renola
Лидлската 18ка е идеална за домашни цели. За дупчене в бетон с нея и с най качествените свредла няма да ти се получи ако бетона е бетон ! Щото за да се дупчи як бетон иска две основни предпоставки- яка видия и як удар. Оборотите да са ниски. При слаб удар какъвто е този на 18ката вероятността да разтопиш диамантината на видията е голяма. Да не говориме че в моята баня гранитогреса по пода дето бащата на женами го е купувал се дупчи сам с як удар. Пробвах с моят малък Елтос със същият слаб удар -(със съчма) да пробивам плочките и неможа да ги одраска даже. После с един Бош от класа на средният ударен 1000 ватов Парксайт работата стана.

piper4o
От Е-маг купих две неща и осъзнах че намалените им стоки са с дефекти от завода. Гаранцията им е фалшива и цялата фирма е скапана. Та от там и салфетки не би си купил повече !

agj
Значи проблема ти с вертовете и батериите им е понеже клетките им вероятно първо са стари и второ са никел метални.

При Райдъра 12в имах този проблем. Неговите оригинални клетки не работеха добре още при купуването му и отидоха в кофата накрая. В кутиите им сложих гелови акута. Сега и след 6 месеца да ги извадя от шкфа пак въртят. Но се зареждат по бавно.
На Пакрксайта литиевите клетки са си реди винаги и се зареждат за няма и 1 час.

В Неделя правихме на Брато двете десни врати на 1,8 турбината- натрошени ролки и водачи на механизмите за стъклоповдигането.
Ако го нямаше Парксайта- трябваше да качваме стъклата с рамките в апартамента ида мърляме там или да развивам макарата от 5ят етаж пак. :)
Трябваше да се разпробият 4 нита на задната врата за да се отдели механизма от рамката и да се пробие после нита около който се върти натрошената ролка за да нитиме новата врътка.
От 17 часа до 20 бяхме готови с двете врати.

Та екстра са си безжичните технологии.
cholev - майстор
И аз съм фен на безжичните пък и с литиевите батерии всичко е ок
От повечето инструменти имам и жични и безжични.
Тези на АС, които почти не ползвам за разлика от акумулаторните им събратия са:
Зеге
Саблен трион- от акум 4в1 за метал или акум за клони на флорабест за греди
Дрелка- 18в другата на АС съм я сложил на стойка
Виж при мултитула зависи- ако се реже нещо по сериозно тогава стария на АС, ако по дребни неща или за шлайфане акумулаторния
винтоверти няколко само на акумулатор- на АС не мисля и да вземам
за бетон разбира се АС 1050ватовия, но чакам акумулаторния перфоратор като за по дребни неща ще ползвам него
Shift - специалист
Чудя му се на това 4 в 1... Уж изглежда яко, но да не излезе накрая че всяка приставка е голям компромис сравнение с оригиналния уред за целта. Може би би свършил работа както при мен например,тъй като почти всички инструменти са вкъщи и този да стои в гаража ако нещо майсторя там, за да не разнасям.

П.С. Ако Лидл не спрат с тези брадати джихадисти в рекламите си за инструменти ще престана да ги купувам. Не помня откога не съм виждал обръснат "майстор" в брошурите и клиповете им. :toimonster:
Kasap - специалист
Shift написа:
П.С. Ако Лидл не спрат с тези брадати джихадисти в рекламите си за инструменти ще престана да ги купувам. Не помня откога не съм виждал обръснат "майстор" в брошурите и клиповете им. :toimonster:
Виж, "майсториците" им ги бива :tonqe:
fore - майстор
cholev
Пуснаха само Импакта от Сетата троица на Гризл. Докато при Верта 18ка на Компернас пуснаха, Зегера и Циркуляра от триото. И то два, три пъти вече.

Та това по повод твоето размишление дали скоро ще пуснат прободният акумулаторен трион.
Според мене няма да го пуснат изобщо, както и флекса. Стана ясно защо.
cholev - майстор
В този случай купуването на 4 в 1 изглежда добър вариант. Както казах аз го имам и най често от него ползвам сабленния трион.

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: