Нека намерим най-тънките цени.
tntcom - специалист
Chefo77 написа:
Не зная дали са ме излъгали, но са ми казвали, че машината при пробиване и къртене не се натиска силно - само се обира луфта. Натискането водело до намален удар и до повреди. Колко е вярно - не зная, но ми направило впечатление, че 2810-ката като се облегна на нея, пробива по-слабо в замазката.
Виж сега не съм профи и ще се опитам да обясня по мой си начин, пък интерпретаций бол и в превода се губи много от истината.
Когато си говорим за "обиране на луфта" или повреди породени от натискането, може би действително иде реч за механизъм на дрелка(бормашина). Аз така го разбирам, перфоратора е тип пневматика и, ако дрелката няма откат то перфоратора има. Да речем че просто се подпреш на него, то откатът от 3джаула несъмнено ще те отмести до някаква степен. Та колко джаула ще има на върха на секача? Може и 0, ако го държа с 2 пръста. Този модел няма омекотител за откат и не става фокуса с 2 пръста. Ако обаче държиш яко, тогава тази пневматика със всеки си ход, ще вкарва 3-те си джаула в повърхноста на обработка. Да речем че от място отскачаш на 50см височина стъпил на 30см дунапрен, защото част от усилието бива омекотено. Колко по-високо би отскочил ако беше стъпил на твърд асфалт.
Може би това имаше в предвид колегата, когато казваше че загрял след 10мин. млатене. Като подскачаш 2 мин. на асфалта биха ти загряли ходилата и подбили петите, а на дунапрен може и половин час да си подскачаш и най-много да изкълчиш глезена.
uphero - специалист
Този винтоверт става ли за домашна употреба или да се ориентирам към тия парксайд:
http://www.emag.bg/akumulatoren-vintove ... DNS0Z3BBM/
stan73 - майстор
Става, цената също е добра. Като гледам и отзивите също са добри.
Все пак ако ми се налагаше бих избрал лидълска машина - заради гаранционната политика, а и са с по-голям въртящ момент.
monster18 - специалист
Абе колеги имам перфоратора на лидъл аз впрочем всички инструменти са ми от там :) но да попитам ще сбъркам ли ако със него разбъркам лепило за шпакловка питам,защото имам и дрелка ама тя е 600 вата и не знам с кое ще е по добре да не изгоря нещо накрая ?
cholev - майстор
Бъркай смело. Аз след като купих 1500ватовия, малкия перфоратор го използвам основно за бъркане и пробиване. Като трябва нещо да се кърти с големия
gnt69 - майстор
monster18 написа:
Абе колеги имам перфоратора на лидъл аз впрочем всички инструменти са ми от там :) но да попитам ще сбъркам ли ако със него разбъркам лепило за шпакловка питам,защото имам и дрелка ама тя е 600 вата и не знам с кое ще е по добре да не изгоря нещо накрая ?
Ако пазиш фактурата лидълския по добре бърка и по евтино.
Shift - специалист
uphero написа:
Този винтоверт става ли за домашна употреба или да се ориентирам към тия парксайд:
http://www.emag.bg/akumulatoren-vintove ... DNS0Z3BBM/

Сякаш малко са 18 нм от тази машина. Малкия парксайд е с 25, но пък не се знае кога ще се появи. Истината е в импакта, но той е над 100лв.
vessk0 - помощник
Shift написа:
uphero написа:
Този винтоверт става ли за домашна употреба или да се ориентирам към тия парксайд:
http://www.emag.bg/akumulatoren-vintove ... DNS0Z3BBM/

Сякаш малко са 18 нм от тази машина. Малкия парксайд е с 25, но пък не се знае кога ще се появи. Истината е в импакта, но той е над 100лв.
Кой е модела на Парксайд-а?
borkata99 - специалист
vessk0 написа:
Кой е модела на Парксайд-а?
http://prikachi.com/images.php?images/501/8917501V.jpg
само че мисля че е 20 Nm, а не 25 Nm.
имам и по-малък - 4 Nm и по-голям - 35 Nm.
Ползвам съм ги всичките и нямам забележки, доволен съм.
След 10.10.2016 ме чака монтаж на 37-40 квадрата ламперия на един таван на външен навес, та ще се ползва много инструмент Parkside.
Дано не ме подведа както никога до сега и си свърша работата безпроблемно. :? Ще има снимки............. :wink:
emil400 - помощник
Искам да попитам батерийте на винтовертите parkside 20v взаимозаменяеми ли са с на тези от 18 волта.

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: