Нека намерим най-тънките цени.
Virtex - майстор
Някои има ли идея къде мога да намеря шкурки (консумативи) за този триъгълният шлайф на парксайд ?

Не акумулаторният мулти-функционален шлайф, a за това, само че новият модел

http://img11.olx.bg/images_prodavalnikc ... udvane.jpg

Бяха пуснали преди 2-3 месеца новият модел, онзи ден го пробвах и шкурката, включена в комплекта замина още при пробата как се работи с този уред. А беше хваната достатъчно здраво, просто се сцепи и си остана на мястото
ESPACE - майстор
kuger написа:
ESPACE написа:
Ако сечението на кабела за разклонителя е 1 кв.мм. и жилата са медни няма да имаш проблеми с голям ъглошлайф.
Аз на 1,5 кв.мм. нямам вяра, ти за един пишеш.
Моите удължители са с гумиран кабел, 3х2,5 кв. мм. Когато включа нещо да съм сигурен. На масивни дървени макари от бобинажна тел. Това, което продават като ширпотреба е подигравка.
Сериозните удължители обаче са си сума.
Имам правен удължител 1.5кв.мм. с дължина около 35м. и си заварявам без проблеми с него с токове до 80А. Имам една духалка DeLonghi 2000W дето оригиналния и кабел е 3х0,75кв.мм. та няма никаъв проблем да захраниш ъглошлайф 2000-2500W със 1кв.мм. кабел. Иначе си прав за ширпотребата и не случайно уточних - "ако са медни жилата"!
stan73 - майстор
Наскоро заварявахме с инверторният ми електрожен с рутилови електроди 3.2 и 4 мм (доста стари). Електроженът беше включен в удължителни кабели с обща дължина 50 метра. Кабелите бяха съответно 20м - 1,5кв. и 30 метра 1кв (2 х 15 метра). Нещата се получиха. "Изгорихме" без проблеми около 15 до 20 броя стари електроди 3.2 и 4 мм (на места с опадала обмазка (понякога трябваше да режа до здраво с ъглошлайфа)), само с 3 броя имаше проблем (но пък и нито се виждаше марката, нито моделът им)) и 3 броя нови ОК (ЕСАБ) 2.5 (естествено с последните се работеше най-лесно (даже и аз правя читави заварки с тях)). Така, че кабел с дебелина 1.5мм ще е предостатъчен.
П.П. Между другото към края на заваряването даже заваръчните кабели на електроженът ми се бяха затоплили, а са къси и са 25 квадрата, а машината не изключи или загря за около час и половина без да спираме за повече от донагласяне или смяна на електрод (но предимно заваряваше моят приятел, който е страхотен заварчик)...
nanobanano - специалист
Някой виждал ли е перфоратор в пловдивските магазини скоро?
nautilus33 - майстор
Тези диамантени свредла, които са в продажба от утре, дали са добри? Или са като китайските?
agj - майстор
Е то какви други да са свредлата ,освен китайски! :yawinkle: На мен ми интересно приспособлението дали ще върши работа?
jekasus - майстор
Върши, пазя ги само за гранитогреса или мозайката, обикновените плочки и райдърски бургии пробиват.
Водното охлаждане е задължително.
Бургиите не са нещо баш..., ценното за тази цена е кондуктора, бургиите са консуматив...
nautilus33 - майстор
jekasus написа:
ценното за тази цена е кондуктора, бургиите са консуматив...
Кое е кондукторът? Уредът за центриране ли?
fore - майстор
nautilus33 написа:
jekasus написа:
ценното за тази цена е кондуктора, бургиите са консуматив...
Кое е кондукторът? Уредът за центриране ли?
Да !


С тия диаматини и стъкло може да се дупчи бе ! Влязах в Лидл и като ги видях от близо - грабнах един комплект !!!

С какво охлаждате за стъкло и как ??? Иначе пише вода да се ползва.

Добре е направено и на добри пари. :prayer:

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: