Нека намерим най-тънките цени.
zdravcho - специалист
Ами повтарям се(в друга тема съм го споменавал) - в Бургас има едно магазинче, продават всякакви електроуреди внос от UK с разни дребни дефекти - заминали батерии, прекъснат кабел... Понякога има доста добри попадения. И така се сдобих за 4лв с 18V верт без батерии, двускоростен със спирачка. Идеята беше да го разфасовам и да ползвам частите за друго, но така и не стигна до реализация. Един ден реших и го отворих, почистих, свързах му един кабел два метра и отгоре и с един акумулатор за UPS си го ползвам. Ако ще му слагаш кабел, че и по-дълъг сложи 2х2,5мм.кв. Лошото и при теб и при мен е че 18V верт на 12V не разгръща потенциала си, ама аз съм доволен. Дължината на кабела дава достатъчно свобода на действие, а с акумулатора съм независим от контакти, удължители, на вън, на вътре... Винтове по 150мм и повече не съм завивал - сигурно ще види зор. Но пък за по-дребни неща няма проблем и изкарва много повече време от другия с вградените батерии.
Djack - специалист
Здравей, би ли ми писал, къде е това магазинче?
Благодаря предварително! :partyman:
Георги Иванов(алцек) - специалист
Да бе ,я кажи къде е това магазинче,че племенника може да ми пазарува от него.
zdravcho - специалист
Намира се на ул. "Цар Калоян" 98. Номера е по-скоро ориентировъчно - пада се точно отстрани (под) на училище "Любен Каравелов". Има синя маркировка за инвалидно парко място пред магазина. Е не очаквайте чудеса, има и големи жмелове, ама ако се проверява 2-3 пъти в месеца може и да се попадне на нещо по-свястно. Някой ми беше споменавал че такъв магазин имало и на входа на Меден рудник от към Средец - още преди светофара където е бензиностанцията. Ама там не съм ходил и не знам има ли го още..
Ай че оспамихме темата :axe: :-D
jekasus - майстор
zdravcho написа:
Ай че оспамихме темата :axe: :-D
Когато в брошурата предлагат играчки не за големи деца, то спама е позволен :-D
resistbody - майстор
jekasus написа:
zdravcho написа:
Ай че оспамихме темата :axe: :-D
Когато в брошурата предлагат играчки не за големи деца, то спама е позволен :-D
Абе то аз последно време по се радвам на бебешки работи, че инструментите ми се струват без пари вече :D
Гледам евтинджос бебешки космонавт ще има и хоп да ми е честит новия син бош :D

п.с. Моля без коментари по повод на марки и т.н. сам съм си решил какво да купувам и да спомена че това ми е 7-ми винтоверт, от които 5-ти литиев, като имам и един парксайд с който почнах литиевите....
yasmania - напреднал
Здравейте,
с възмущение, а и с огромно съжаление ще споделя последните си, вече ФИНАЛНИ впечатления относно качеството на PABS 20-Li B2.
Заради споменатия на няколко места луфт на капака на батерията, който се наблюдава на много от бройките още преди да се ползва инструмента, снощи реших че има шанс да не са завинтени докрай шестограмите.

Изображение

Заех се с елементарната проверка и в посока на завиване абсолютно нищо не се промени.

Ето я батерията:
Изображение

Така стои капака откакто съм го взел:
Изображение

Ето ги елементите.

Изображение

Това което ми направи впечатление е, че сет-а с елементи стои под напрежение при затваряне на капака, т.е. избутва капака нагоре през цялото време ... дали това е причина за това недоразумение или така си стои заради механизма по освобождаване батерията от тялото - не знам, друг с опит може да каже?

Така стои капака ако не се стисне и притегне с винтовете

Изображение

И ето я най- голямата беда: 3 от 4 зян ...

Изображение

Тук се вижда по- добре ....

Изображение

Първоначално си викам - може да е проблем при претоварване / разтоварване на стоката, да е имало катастрофирал ТИР или друга причина .... после си представих как го сменям с друга бройка която в магазина изглежда читава, и при първото по- рязко поставяне или падане от ниско при работа, се получава същото ....

Днес съм с машината и касовата бележка в ръка, 99% ще го върна срещу заплатените пари! Лошото е, че чаках дълго време да го пуснат и го купих с такова голямо желание ... и се почна - 20V колкото 18V, никъде инфо за Nm а накрая се оказаха колкото на Bosh за 100 лв от преди 10 години, също не ми допадна много че работната част е под прав ъгъл на захвата (сякаш за винтоверт, тяло под ъгъл е по- подходящо), освен това реверс-а не ми е комфортен (къс идва бутона и трябва да го "търся" а не интуитивно да боравя с него), и т.н.т.

В същото време, кратка проверка по магазините с промоции или други за подобна техника показва, че Първо Li-Io 2000Ah няма дори близки предложения над които да помислиш, та камоли 18 или 20V да са те ... Отделно, машината реагира бързо и сигурно на всяко действие, превключване на степени, натискане на бутони и др. НЕ създават неприятно, евтино усещане ... мотора върти яко с много приятен звук, смяна на битове или свредла става за отрицателно време ... Та, цената вероятно оправдава напълно качеството, но все пак нали целта е дълго и безпроблемно да върши работата за която е създаден един уред ....

Доста по- внимателно бих премислил като пуснат следващия инструмент от серията ...
cholev - майстор
Щом не ти харесва връщай. Тука ги одобриха доста. (не четат форума :-D ) и свършиха още във вторник.
Virtex - майстор
Може ли да напишеш маркировката на самите елементи в батерията ?

Че ми е интересно какво са сложили вътре.
yasmania - напреднал
potrebitel22 написа:
Може ли да напишеш маркировката на самите елементи в батерията ?

Че ми е интересно какво са сложили вътре.
Parkside INR16650H *7V 2000mAh Li-Io (на мястото на звезда не разчитам знака)

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: