Нека намерим най-тънките цени.
Chefo77 - майстор
cholev написа:
DundyTheCroc написа:
cholev написа:
В този случай купуването на 4 в 1 изглежда добър вариант. Както казах аз го имам и най често от него ползвам сабленния трион.
Аз ще го ползвам основно за пробиване и завиване, как се представя в това отношение?
На завиване 25Н със степени- нормално. Това е на нивото на 12волтовия. Не съм пробивал, защото ползвам за пробиване 18в. Е в книгата пише 8мм метал
Това е на нивото на 9.6 волтовите на други марки. 10.8 Li-Ion обикновено са с 30 НМ, старата ми Макита 6270 (12 волта) също беше с 30 НМ.

А трионът с батерията с този огромен капацитет ако работи повече от 5-10 минути, ще е супер. Какъв час, какъв два :lol: :lol:
gogyto - специалист
Два часа на аку да бачка , да видя нема да повервам....
tntcom - специалист
:lol: :lol: Може би не се изразих правилно. Имам впредвид час 2 за работа като вклучва мерене чертане, пак мерене после подавене тогава рязане и напасване и т.н. ако ти кажа 2-3 часа завинтване това би ли означавало то да бъде нонстоп. Мисля ме разбра. DIY съм а не майстор на покриви.
Знам че е относително, но все пак нищо съществено досега не е казано. Можеби малцина са инвестирали в подобен инструмент.
5 мин. ми се струва крайно несериозно :toimonster: . Тези пари биха могли да бъдат по-добре вложени, като например кардани за 4х4-то, или опресняване на банята :yawinkle:
gogosto - специалист
Приятели искам да споделя първия си досег с парксайд иструмент. Купих си помпата за боядисване с латекс преди месец. Сега ми се наложи да го ползвам и ми погоди голям номер. Пускам маркуча в грунда закачам помпата на кофата и включвам в контакта. Двигателя започна да работи, по прозрачния маркуч потече грунда и аз почнах да се кефя. Натискам копчето на ръкохватката, като мисля, че е дюза която да пуска латекса, грунда- да ама не било така. Като почна да тече грунд от мечето докато се усетя омазах всичко. Чета вече упътване- по български да видя къде греша. Оказва се, че копчето на ръкохватката би трябвало да спира и да пуска компресорчето, а задействането е предполагам с някакъв вакум, защото има и втори маркуч залепен на подаващия латекса и по него нищо не тече. Та копчето не действа пускаш с главния бутон и почва да помпа безконтролно латекс, ако не се усетиш правиш мазало като мен и псуваш немците почти 2 часа (времето на чистене) Утре в сервиз отива. Бихте ли казали къде се носи в магазина ли се прави рекламация и какво да очаквам, колко време ще чакам за ремонт.
п.п Четох няколко пъти упътването да не бъркам нещо с пускането в описанието пише - натискаш копчето на ръкохватката и компресора почва да работи пускаш го спира. При мен няма никаква реакция от това копче, пуснат ли е захранващия бутон компресора не спира да помпа. Съветвайте ме да не греша някъде с пукането утре да ми се смеят в лидъл :)
Chefo77 - майстор
tntcom написа:
:lol: :lol: Може би не се изразих правилно. Имам впредвид час 2 за работа като вклучва мерене чертане, пак мерене после подавене тогава рязане и напасване и т.н. ако ти кажа 2-3 часа завинтване това би ли означавало то да бъде нонстоп. Мисля ме разбра. DIY съм а не майстор на покриви.
Знам че е относително, но все пак нищо съществено досега не е казано. Можеби малцина са инвестирали в подобен инструмент.
5 мин. ми се струва крайно несериозно :toimonster: . Тези пари биха могли да бъдат по-добре вложени, като например кардани за 4х4-то, или опресняване на банята :yawinkle:
По този начин може и цял ден да изкара - ако чертането е повечко и съпроводено с бири-мири :)
Сумарно не очаквай да изкара много. Още повече, че 20 мм чам не оказват съвсем никакво съпротивление.
Николай Николов - специалист
gogosto написа:
Приятели искам да споделя първия си досег с парксайд иструмент. Купих си помпата за боядисване с латекс преди месец. Сега ми се наложи да го ползвам и ми погоди голям номер. Пускам маркуча в грунда закачам помпата на кофата и включвам в контакта. Двигателя започна да работи, по прозрачния маркуч потече грунда и аз почнах да се кефя. Натискам копчето на ръкохватката, като мисля, че е дюза която да пуска латекса, грунда- да ама не било така. Като почна да тече грунд от мечето докато се усетя омазах всичко. Чета вече упътване- по български да видя къде греша. Оказва се, че копчето на ръкохватката би трябвало да спира и да пуска компресорчето, а задействането е предполагам с някакъв вакум, защото има и втори маркуч залепен на подаващия латекса и по него нищо не тече. Та копчето не действа пускаш с главния бутон и почва да помпа безконтролно латекс, ако не се усетиш правиш мазало като мен и псуваш немците почти 2 часа (времето на чистене) Утре в сервиз отива. Бихте ли казали къде се носи в магазина ли се прави рекламация и какво да очаквам, колко време ще чакам за ремонт.
п.п Четох няколко пъти упътването да не бъркам нещо с пускането в описанието пише - натискаш копчето на ръкохватката и компресора почва да работи пускаш го спира. При мен няма никаква реакция от това копче, пуснат ли е захранващия бутон компресора не спира да помпа. Съветвайте ме да не греша някъде с пукането утре да ми се смеят в лидъл :)

Връщаш го, взимаш си паричките и си купуваш нормално мече. С остатъка от сумата пиеш бира на корем и се радваш, че не си се разглезил с тия глупости. Играчки изглеждащи добре и замислени добре, ама само на тероия - на практика - пълна скръб.
kolcho - специалист
tntcom написа:
:lol: :lol: Може би не се изразих правилно. Имам впредвид час 2 за работа като вклучва мерене чертане, пак мерене после подавене тогава рязане и напасване и т.н.
И десет минути рязане+110 "мерене с помотване" , и 110 мин рязане + 10 от другото са "два часа работа" по твоето определение! Колко минути искаш да режеш, все пак?
p.v.x - майстор
Николай Николов написа:

Връщаш го, взимаш си паричките и си купуваш нормално мече. С остатъка от сумата пиеш бира на корем и се радваш,
Или послушай колегата.


gogosto написа:
) Утре в сервиз отива. Бихте ли казали къде се носи в магазина ли се прави рекламация и какво да очаквам, колко време ще чакам за ремонт.
Стигне ли се до там , има и една друга опция.

Ако държиш да имаш тази техника , провери първо дали има налична бройка в магазина.

Можеш да върнеш този валяк , с опцията за връщане на стока до три месеца.

След като ти върнат парите , можеш да си закупиш същия валяк , само че нов , с нови гаранционни условия.

Малко некоректно звучи , но го има като опция.

:rock:
kolcho - специалист
p.v.x написа:

Ако държиш да имаш тази техника , провери първо дали има налична бройка в магазина.
Малко вероятно е човекът да държи на техника, която го вкарва в двучасови псувни по адрес на миролюбивия немски народ, ама кой знае...
:wink:
gogosto - специалист
Нормални мечета си имам в достатъчни количества и нямам нужда от нищо за да си направя ремонта. Това с електромечето бе глезотия защото много мразя латексирането. Иначе, ако работи копчето както е описано глезотията си струва, защото първо няма да цапаш изобщо и боядисването на големите площи (без ъглите с различни цветове) ще бъде в пъти по- бързо. Компресора си подава достатъчно бързо материал, а в описанието пише на четвъртия час да почина. Така че смятам машината да е достатъчно здрава за домашни нужди. Аз когато реша да взимам не връщам, така, че или ремонт или смяна.

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: