Нека намерим най-тънките цени.
KingLin - майстор
Васко не си съвсем прав. С такова зарядно (без дисплей) успях да вдъхна живот на 1 автомобилен аку и два от ЮПС като автомобилния беше паднал под 8 волта. За по надолу наистина не стана с това зарядно въпреки описанието. Но пък ми е идеалка за склерозата като забравя акумулатор на зарядно в гаража за 2-3 дена.
mitko64 - майстор
За винтоверта- като гледам тенденциите, ще чакам да пуснат нещо с 2,6Ah батерия :weedman:, И без това почти през седмица изкача нещо ново. Дотогава ще си бръмча със старото В2. За който няма си е добра оферта.
Virtex - майстор
Привет на всички,

гледам този винтоверт, който ще бъде от 23.11 в Лидъла.

Дават го 20V, което реално пак си е 18V, защото наличните на пазара клетки няма как да направят 20 волта точно. При "минимално" напрежение на клетка е 5х3.7V = 18.5V, рекламират 18 волтовите, докато при максимално заредено е 5х4.2=21V, та затова предполагам си е стандартно 5 клетъчна батерия/винтоверт.

Интересно е защо обаче го рекламират като 20V, тъй като обикновено това е индикация и донякъде за мощността.

Четох, че "старият" модел 18V има 40Nm torque, вероятно този новият би трябвало да е същият или малко повече, но това май няма как да се разбере предварително ?

Също така, някои ползвал ли ги е 18 волтовите версии и как се държат ? Питам, че четох за Бош един модел ( 18 LI ), че патронника се разхлабва по време на работа и трябва да се затяга, та не е като да няма проблеми при някои модели (понеже гледах Бош от Англия, макар че идва двойно като цена на parkside-a).

И последно, вероятно е разисквано - при някои мои познати, ползващи parkside техника вирее разбирането, че parkside се правят от подразделение на Бош, т.е. един вид евтината версия на Бош се водили parkside-a. Има ли нещо вярно в такова твърдение или е само "надежда" да работят с нисък клас Бош ? :-D
stan73 - майстор
Парксаид е марка на Лидл. Нещата се поръчват на няколко фирми мнооого предварително и в големи количества директно на производителите. Обикновено те са Гризли, Компернасс и Аинхел. Изискванията към производителите не са ниски. Качеството обикновено е около това на "зелен" Бош (понякога по-високо, понякога по-ниско). Преди имах осемнадесет волтовата им версия с патронник Рьом. Беше страхотен, но пък и Рьом са едни от най-добрите патронници изобщо. За сравнение имам друг разкошен винтоверт Атлас Копко, донесен от Германия (същата фирма прави машини с марка Милуоки, АЕГ и Рьоби (естествено Атлас Копко е висшата им класа и е от ранга примерно на Хилти, Файн и др.)), та те са преценили, че и тяхната машина заслужава да е с патронник Рьом (и то изцяло метален).
DundyTheCroc - майстор
http://www.lidl-service.com/static/1376 ... 378_FR.pdf
Ето линк към книжлето на новия верт, за съжаление никъде не видях колко нютона е.
mitko64 - майстор
Сравнявайки му редуктора(400-1400об/min) с моделите В2,В3 и В4, най- вероятно е 35 Nm. Само ударният(440-1650об/мин) се водеше 40Nm. Основното предимство е капацитета на батерията-2Ah.
fore - майстор
Добре де, като се качват оборотите не падали въртящият момент ?
Нещо се бъркам ли ? Къде е истината ?
mitko64 - майстор
To e така при условие, че моторите(СпидМастери все) са еднакви . Просто констатирам съвпадения и разлики досега.
juvesan - специалист
като стана дума за въртящият момент.. до каква степен може да се надяваме, че посоченият е точно такъв? Впрочем, като гледам, много не се опитват да развяват стойността му като рекламен елемент... Моето Хилти е 40Nm с 3 скоростен редуктор, на най-ниската степен завива 160Х6 мм винтове за дърво в бор на 11 степен от тресчотката ( от 15) В превод ще рече, че на хартия тоя Парксайд се равнява на машина за 900 лева, ясно е, че не е баш така, въпросът е доколко може да се доверим на посочените цифри... че ми се иска един за селската къща, ама много ме е страх да не ме разочарова директното сравнение... :axe:
mitko64 - майстор
Модела 18V B2 https://www.kompernass.com/index.php?ro ... ry&path=95 , го тествах с такива големи шестици, даже съм писал някъде в темата viewtopic.php?f=57&t=31089&start=1020 . Новата с 2Ah батерия, би трябвало повече да завие.

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: