Нека намерим най-тънките цени.
jekasus - майстор
Моя 12-волтов се върна от ремонта :-D 31 дена в ремонта, да сменят бракувано зарядно със ново...
Прахосмуча и тя нещо спря(имат ибани платки и ключове) -заритвам и нея - и чакам, дано за нова прахосмуча :-D
За да не се обаждат разни там почитатели на китайска техника на четворни цени - бош GBH 2-28 DFV на познат стоя също време за ремонт в техния, май в Румъния..., сервиз.
fore - майстор
emil400 написа:
fore написа:
Не казвам че си пробивал бетон ! А че няма да имаш успех.

Коя зегерка махна ?
Изображение

Моляте снима и ми покажи. Защото аз го мъчих това чудо и не можах да го разглобя повече и се отказах.

Отвътре не помня да е имало зегерка. Нещо имаше по оста, но не приличаше на зегерка.
Каква е - метална обла сцепена ?

Ще ми помогнеш много ако направиш снимка и покажеш как се маха тази зегерка че има резервен патрон за смяна на 1,5 мм мин свредло.

Какво остава накрая- оста с патрона ли ???
Зегерката е на оста ,откъм страната на съчмите.Не мога да снимам понеже вчера го сглобих че днес сутринта ми трябваше.
Сега като си гледам снимката - това в средата на оста е лагер мисля. А зегерка там не видях. Иначе щях да я извадя. Та при тебе там ли е тази зегерка ?
Как я извади тази зегерка ? И има ли при тебе лагер там под нея ?

Много бързо го оправи. Каква втулка сложи и къде се намира тя ?
kozl - майстор
Еми и ти си фурия, ама има и по-бързи от теб :lol:
fore - майстор
Не мисля че е бърз. Там няма зегерка. Които и да питах -развиването на патрона става на сглобена машина. Иначе никой нямаше да се мъчи да го прави така.
Нещо колегата не казва точно какво е правил.

Аз доста го мъчи и оглеждах и ако имаше зегерка там щях да видя.
Да не говориме че конструктивно е неправилно. Според мене - на опашката която се вижда оста и е по дебела и на нея е нанизан лагера докато легне до широката част. После е нанизан целият механизъм с удара и тресчотката и накрая е завит патрона.
Та няма логика там да има зегерка. Която трудно ще удържа цялата конструкция да не потъне навътре.
Tiger221 - специалист
Е той си каза, че го е сглобил без ремонт,докато намери части.
Твоят патронник няма ли болт от предната страна (където се поставя свредлото)? Там е ключът към загадката.
kozl - майстор
Аве я придобих едно китайско Метабо. И гледам патронника няма болт с резба в оста на шпиндела, а има отвор там и на всичко отгоре се сваля. А самият шпиндел има вътрешен шестограм за директно ползване на накрайници при свален патронник. Патронника сега не помня как го свалих от любопитство. Мисля беше на резба и с ключ и рязък удар в посока отвиване.
Ма как се законтря, че да не изпада при развиване :?
fore - майстор
Колега Tiger221 виж каква хубава снимка от другата тема с ремонтите.

Изображение

Проблема е както разбрахме този синият осигурител който е намазан вероятно и по шпиндела както на болта !

Та с рязък удар Шпиндел лока превърта и изпуска. Поради което разглобих машината с надежда да успея да блокирам директно този шпиндел, но не става защото е много надълбоко в кожуха и не може да се контрира.

А в обратна посока не може да се избие оста и зегерка не видях, както твърди колегата.
emil400 - помощник
Явно 18 волтовта машина е направена малко по друго.При мен беше зегерка която едвам я махнах с триста зора защото нямах подхощите зегер клещи,та се наложи малко да поизпиля мойте.А това където мислиш че е лагер поне при мен не е ,нищо не им е пречело да сложат лагерче а не да се търка стомана в стомана.
fore - майстор
Зегерката от типа - плоска с двете дупки ли е в краищата - за специалните клещи с овални челюсти ли ?

Защото ако е такава, определено при мене такова нещо не видях. А се различава подобно нещо и на снимката даже ще се види. Единствено ме съмнява да е била обла сцепена зегерка която да съм помислил за лагер. Но според това което оглеждах в продължение на няколко дена ми се стори че това е лагер.
Явно има разлика и ударният е по як.

Едва ли оста е набита на лагера без да е контрирана и на Ударният. Но ми се стори че просто самата ос е по дебела след лагера и той е нанизан от другата страна където е патрона.
Tiger221 - специалист
То и да успееш да го разглобиш, щом е стегнат толкова здраво, може да повредиш оста докато държиш контра. Да не би да го развиваш на грешната посока, чак ми е странно че не може да се развие.

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: