Нека намерим най-тънките цени.
chandler_vt - специалист
В Лидъл пуснаха сносна белгийска бира - Леф(е) (Leffe). Има светла и тъмна. Цена 1,59 лв. за бутилка 330 мл. За сравнение, в Метро същата бира е 1,75 лв. по спомен.
Бирата се вари в Белгия от най-големия (по годишно количество произведена бира) в света пивоварен концерн AB InBev, внася се от Каменица. Има добър, плътен вкус и плътна пяна.
6,6 % алкохол и 15,6° сухо вещество.
Казвам сносна, защото има и много по-добри белгийски бири на пазара в България, напр. в Метро.
Но вкусът ѝ няма нищо общо с познатите за българския потребител лагер-бири. Просто защото е ейл. Затова и вкусът е плътен.
Заслужава си. Дано остане в постоянния асортимент.
MASTER - специалист
Бира от LIDL,Aldi - абсолютната гадост.

В Германия такава бира си купуват само най алкохолизираните поляци, ама наистина най изпадналите.Предполагам за разредител на водка я взимат.

Лефе-то е друга бира, ма наистина друга. Аз лично не си падам по белгийските бири. В Белгия пия само Стела - нищо общо с тази у нас, типична белгийска бира е там, но от всичките възможни е най лека и най пивка.
chandler_vt - специалист
Да, Стела там е различна от варената в България, но все пак си е лагер.
На повечето българи белгийските бири не се харесват, защото сме свикнали на вкуса на лагерите, а там масово варят ейл.
Bradley - специалист
Допи ми се истинска стела и истински амстел - не от тези варени у нас...

Някой да има идея къде в софия могат да се намерят
Проверих в 100 бири - нямат в сайта / е имат много други хубави, повечето от които съм пробвал, но както казах - никога не съм пробвал оргиналдъ стела и амстел и ме зачеса крастата... :drinkers: :drinkers: :drinkers:
mitko64 - майстор
Аз пък съм фен на пшениченото пиво. За баварската седмица пуснаха ето това https://untappd.com/b/lidl-stiftung-whe ... er/1237321 .
За 99стотинки беше перфектна, но успях само 12 броя да се вредя(последните)
MASTER - специалист
Миналата година в България ме черпиха с Ердингер вайс - една от възможно най добрите пшенични в Байерн
Метод на придобиване - МЕТРО.

Пак в Метро имаше и Пауланер - мюнхенска бира,спонсори са на Байерн Мюнхен,и затова само такава се продава в Алианц арена.
Аз лично не съм очарован от нея, прилича на големите брандове - Хайнекен,Бекс, Амстел.
Е, не е чак толкова гадна колкото тях, обаче почти коя да е байернска бира е по добра.

Това е инфо отпреди година и нещо, но който има път към Метро,може да провери дали продължават да ги внасят.
chandler_vt - специалист
Продължават. Скоро ги гледах там.

Между другото, нарочно ли пишеш Байерн и байернски вместо Бавария и баварски?
mitko64 - майстор
O Yes! Eрдингер, Пауланер, ама купени в Gермания. Не че има разлика във вкуса, но не струват по 3 лв. Като съм в Германия смукам само Ердинггер или Пауланер за около 80 евроцента(като върнеш бутилките и кенчетата толко се връзва). Ето това много ме кефи също http://www.bruguru.com/ettaler_benediktiner_weissbier .
Tова също е добро http://www.ratebeer.com/beer/franziskan ... trub/1088/ .
MASTER - специалист
Следващият път, ако ти се пие светло - потърси тези.

Изображение
Конкретно от трите - търси средната. Малко са трудни за намиране, защото са много дефицитни.
Това е единствената бира, която практически не се продава свободно. Карат се млки количества,и свършват почти на момента.
Възможно най скъпата бира е,но има защо.
Не е чак безбожно скъпа, 80 цента за бутилка ще ти стигнат.

Иначе има и наистинамного добри регионални бири,но няма смисъл да ги изброявам,защото трябва да уцелиш същия регион за да попаднешна тях.


Пиша Байерн просто по навик. Така е известна тук тази провинция - фрайщаат Байерн
Ако питаш някой германец за Бавария - ще те изгледа умно, ако по интелигентен,може да се сети че има такъв сорт букови дървета.

Нямам си на идея защо по целия свят се изпозва Бавария, само в Германия тази дума нищо не значи.
chandler_vt - специалист
Лефето тази седмица е вече на 1,69 лв., т.е. поскъпнала е с 10 стотинки спрямо предния път, когато я пускаха.
Отивам днес, няма и помен от тази бира. Що ли?

Тема "Пиво от Лидъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: