• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
lov - майстор
Търся ето такива болтове. Маркировка по DIN 480 но може и 479 да станат

Прикачен файл:
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (54.13 KиБ) Видяна 1953 пъти
М10х1.5 *30 клас 10.9 но и 8.8 ще станат в краен случай.

Само не ме пращайте към евроболт и други онлайн магазини. Барем за 10 лева сметка навъртях за телефони от сутринта. Надеждата ми е някой колега да изрови или да е видял някъде в някой магазин.
EDI - майстор
Това ми приличат на болтове за затягане на стругарските ножове на ножодържача. :? Трябва да поровя из рботилницата, имам някакъв бегъл спомен, че преди години съм виждал.Евентуално за търсиш някъде по ЗММ-тата на Родината ,където са останали.
lov - майстор
Да точно за ножодържач за струг са.
А ЗММ-та у нашта Родина вече няма. :x Вече всичко си е внос и тук там някъде само парадират че произвеждали. Голямата работа са производители били. Лепят само етикетите ама и те печатани в Китай.
Цяла сутрин се разпраях да звъня и почти винаги отговора беше:
"-Да се бяхте обадили вчера вече приключихме със заявките. Можем да ви ги доставим ама след 20-30 дена. " :?
Е аз толкова ли съм тъп да не мога да си поръчам калпаво качество от китай дето за толкова време идва до тук.

Извинявай за отклонението ама ровни дано изскочи нещо. Половината се принудих да сложа обикновени с имбусна глава ама не си е работа. Ама какво да се прави почти са ми набор. Редно е да се сменят след толкова години служба. :)
iavor - специалист
Хич не си губи време и пари а си ги направи сам на струга ! За 30 г. в този занаят винаги сме си правили болтовете сами и караха с години. Квадратите /при липса на фреза/ стават с един дорник и циркуляр,но да не се впускам в подробности.Предполагам сам знаеш как се прави.
lov - майстор
nikolson написа:
Що да няма ЗММ-та? http://www.zmmzlatograd.com/product_04.html Поне болчета може и да имат.
Или http://www.kentavar.com/index.php?mod=catalog&show
То има ама тия ще са тежки. За 8 болта със сигурност ще откажат макар че ще ги пробвам утре.
iavor написа:
Хич не си губи време и пари а си ги направи сам на струга ! За 30 г. в този занаят винаги сме си правили болтовете сами и караха с години. Квадратите /при липса на фреза/ стават с един дорник и циркуляр,но да не се впускам в подробности.Предполагам сам знаеш как се прави.
То и това вариант ама на лични ти обясних как е ситуацията с инструмента. Пък и не мога всичко отведниж а и нещо което струва стотинки не си заслужава . Стара е машинката и има по належащи неща по нея за възстановяване дето няма от къде да ги диря.
lov - майстор
За ливадето имаме агент във форума бях го забравил. :lol:
EDI - майстор
Снощи ги изровичках в работилницата, но за жалост се оказа, че болтовете са оксидирани, но обикновени, заблудил съм се по цвета явно.
nikolson - майстор
Ей, нищо не каза за Ливадето. Поръча ли болтовете?
  • 1
  • 2

Тема "Търся болтове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: