Нека намерим най-тънките цени.
EDI - майстор
Акуоберката става да се погледне.Цената е много добра.Безчеткова е.
oberst - специалист
чет май 11, 2023 6:59 pmsilent написа:
Да добавя и надули цените по две....ако бяха на половин цена можеше и да се изкуша ма тези цени не са за мен ...те са за кораво пристрастени лидълци...
E, който няма нерви и купува на редовните им цени... Както споменах по-рано, купих два 1400W култиватора по 100 кинта и единия вече ми го отне принудително родата.

Обаче сабленият трион няма алтернатива на тази цена, както и ножовата дробилка за дърва, особено с тези 3 години гаранция.
silent - майстор
Другата дробилка с белия кош я купих лятото за 240 лв... Така че чак офера...сабления е оферта наистина ....ма хич не мога да му намеря приложение еле на ток...оберка на акумулатор е безмислен инструмент за моите разбирания...нещо като стационарен циркуляр банциг абрихт струг на батерия...ма това си са мои виждания...
Пък четков безчетков еле за хоби е пълен мит....казвал съм го имам четков и безчетков асолютно еквивалентрни инструменти лидълски...ползвам четковия...безчетковия няма абс.никакво предимство...
oberst - специалист
чет май 11, 2023 8:49 pmsilent написа:
Другата дробилка с белия кош я купих лятото за 240 лв... Така че чак офера...сабления е оферта наистина ....ма хич не мога да му намеря приложение еле на ток...оберка на акумулатор е безмислен инструмент за моите разбирания...нещо като стационарен циркуляр банциг абрихт струг на батерия...ма това си са мои виждания...
Пък четков безчетков еле за хоби е пълен мит....казвал съм го имам четков и безчетков асолютно еквивалентрни инструменти лидълски...ползвам четковия...безчетковия няма абс.никакво предимство...
Дробилка с ротор не ми харесва като вариант, защото къса на парчета, а не на шайби за мулч. Имам голяма бензинова ножова, на за малки клони не си струва да я тегля и пускам, та ми трябва допълваща. Тази от другата седмица е по-евтина и има 3 години гаранция с фактура - https://www.onlinemashini.bg/elektriche ... -624/32563

Сабленият ми трябва да е евтин и прежалим, за вадене на дънери и рязане където има пръст и не се набутва верижен трион -

Пък настолна машина на батерия е няква скорошна мода да се хвърлят пари на вятъра.
kr1100 - майстор
чет май 11, 2023 6:51 pmAndri01 написа:
Някой вземал ли е от Лидл една сопа за премахване на плевели с изгаряне? Дали върши работа или е таш..к? Корените им все пак си остават! Че доста треволяци се навъдех около саденото и не става да се пръскат с нещо.
Хербецидна мотика .
pojarnikara - специалист
Аз от доста време съм хвърлил око на зегето и перфоратора, та им се чудя сега. Зегето ми трябва за 4см пдч да режа. Някой ако го има нека каже как се справя и криви ли се разреза, че с едно райдерче е ужас.
ZEDYCUS - майстор
Разреза зависи от ножа повече отколкото от зегето. По дебел нож по прав ряз.
oberst - специалист
чет май 11, 2023 10:47 pmpojarnikara написа:
Аз от доста време съм хвърлил око на зегето и перфоратора, та им се чудя сега. Зегето ми трябва за 4см пдч да режа. Някой ако го има нека каже как се справя и криви ли се разреза, че с едно райдерче е ужас.
Имам го това черното - рязал съм криви контури в масив 18 mm и после съм ги доискусурявал с лентов шлайф. За 40 mm ПДЧ всяко зеге е скапано - това се реже право само с диск. За тия 130 кинта...
kr1100 - майстор
чет май 11, 2023 8:32 pmoberst написа:
... Както споменах по-рано, купих два 1400W култиватора по 100 кинта и единия вече ми го отне принудително родата.
Няма как да си ги купил на тази цена.
Цената беше почти 160 лв. за брой. Малко по-късно пусната друг модел на цена около 170 -180 лв.
Krasi_S - специалист
чет май 11, 2023 10:47 pmpojarnikara написа:
Аз от доста време съм хвърлил око на зегето и перфоратора, та им се чудя сега. Зегето ми трябва за 4см пдч да режа. Някой ако го има нека каже как се справя и криви ли се разреза, че с едно райдерче е ужас.
И перфоратора и зегето ги имам. Като перфоратора е на 4-5 години и е супер за непостоянна работа. Един ден ми се наложи да пробивам няколко часа в бетон с него и по някое време започна да си пари здраво. При положение, че си му слагам смазки, където трябва достатъчно. За сравнение с един Бош на 18V, с който се работеше в паралел - онзи нямаше драма с прегряването при положение, че е "само" 2J. И с една батерия изкарваше повече от мен :)
Относно зегето - не съм доволен изобщо. Криви много. И то с 18мм ПДЧ. Пробвал съм го с всякакви ножчета - лидълски, макита, даже и райдерски по препоръка на Chefo от темата за зегетата. За мен не става. С един стар Ейнхел на ток нещата стават супер (за няколко среза годишно).
И изобщо от 2 години насам всичките им безчеткови машини са с много по-ниско качество от четковите такива. Имах един импакт четков дето едно лято му взех здравето с едни дълги винтове. Нямаше никакви проблеми и ми беше много удобен. Излезе безчетковия и си викам, ей супер, ще си взема такъв и ще подаря другия. Голяма грешка. А уж е по-мощен черния, с три степени. Ала бала. Неудобен, само шум вдига и едвам навива същите винтове, с които другия нямаше проблеми.
Та, ако някой иска безчетковото зеге на 2г (има още 1 по гаранция), почти не използвано, ще го получи на цена за отърваване. Без батерии и зарядно :)

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: