Нека намерим най-тънките цени.
XpacTa - специалист
То затова има Online магазин в Германия, защото те не са импулсивни.

Иначе по повод Outlet-a - ще го отварят или са го отворили. Магазина си го има, ама заредили ли са вече намалената стока или ще стане в необозримо бъдеще?
Lutchezar - майстор
вт апр 23, 2024 3:48 pmXpacTa написа:
То затова има Online магазин в Германия, защото те не са импулсивни.

Иначе по повод Outlet-a - ще го отварят или са го отворили. Магазина си го има, ама заредили ли са вече намалената стока или ще стане в необозримо бъдеще?
Има снимки в нета и хората пазаруват - явно е отворен вече.
XpacTa - специалист
Някой купи ли си водната метла (Принадлежности за мокро почистване)? Аз взех правта метла и удължителя, но доста тъпо - оказва се, че удължителя заменя дръжката на правата метла, а аз се надявах да мога да чистя фасадата и прозорците на втория етаж без стълба, като снадя двете дръжки. По-добре е да се вземе ъгъла и удължителя, но при мен ъгъла беше свършил.
Изображение
Иначе изглежда доста солидно, има резервоар за препарат, който уж трябва да може да се спира, но при моята проба пускаше препарат, дори когато трябваше да пуска само вода.
pavelvasilev - специалист
Привет колеги, купих голямата прахосмукачка Parkside PWD 30 B1 1500W за при работа с жирафа да събира прахта, самата прахосмукачка има филтър и мисля да му слагам задължително допълнително качествени текстилни торби от тези големите и дебелите като при на Керхера торбите, според вас достатъчно ли ще е защитен мотора като ще сменям по често торбите, или задължително трябва да купувам циклон, става дума за 1- 2 малки стаи, ще се сваля стар латекс?
nikolson - майстор
Циклон е за едри отпадъци. За фин прах е нужен ХЕПА филтър, което е ... друга мома.
pavelvasilev - специалист
пет апр 26, 2024 9:32 pmnikolson написа:
Циклон е за едри отпадъци. За фин прах е нужен ХЕПА филтър, което е ... друга мома.
Въпросната прахосмукачка има голям хепа филтър, като допълнително ще сложа и качествена текстилна плътна торба, мисля че това трябва да е достатъчно, ще гледам да не препълвам торбите за да не се скъсат и затова ще ги сменям редовно, а ако се случи някоя торба да се прокъса то тогава хепа филтъра ще предпази мотора, така че си има двойна защита прахосмукачката.
ESPACE - майстор
Какво ще му пазиш толкова на мотора? Тази прахосмукачка щом е направена за такива цели всмукания въздух не трябва да преминава през мотора, само през турбината. Мотора трябва да има отделно охлаждане.
pavelvasilev - специалист
съб апр 27, 2024 7:14 amESPACE написа:
Какво ще му пазиш толкова на мотора? Тази прахосмукачка щом е направена за такива цели всмукания въздух не трябва да преминава през мотора, само през турбината. Мотора трябва да има отделно охлаждане.
Покрай темите които четох из форумите при работа с жирафа, циклона бил задължителен, това за отделното охлаждане за мотора не го знаех, в такъв случай никакви проблеми не би трябвало да има.
Chefo77 - майстор
Хепа-та е за въздуха, който излиза. Дори и моторът да е с охлаждане от засмукването, частиците, които се задържат в Хепа филтъра минават безпроблемно през него. Изобщо, всички филтри са такива (L, M, H) - не им дреме за мотора, а за въздуха, който излиза от смукачката.
И за строителен прах от шкурене, текстилните торби не вършат работа. Хартия и по-често смяна е по-доброто решение.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: