Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Alfa_D - специалист
Конзолите са закрепени по много неприятен начин и местенето им ще бъде свързано с много къртете и преправяне. Описал съм го някъде в началото на темата.

Днес пристигнаха препоръчаните преходници - ж. 3/4 към 16 мм (2 бр., за всеки случай). Поръчах ги онлайн, защото в кварталните магазини дори не бяха чували, че съществуват.
Надявам се това да реши проблема, остава само с моя човек да сме „Бързи и яростни“ при смяната на тръбичката без да е източена инсталацията.

Сега, един последен съвет – как да навия тефлоновата лента (или калчища), така че да съм сигурен, че няма да има теч, след като пломбират радиатора и зимата пуснат парното?
Трябва ли да слагам гумен пръстен 3/4 в женската част, към вентила?

Изображение
ESPACE - майстор
вт авг 15, 2023 11:15 amAlfa_D написа:
вт авг 15, 2023 8:52 amТрифон П.Трифонов написа:
Този радиатор има ли секретен вентил?
Има само един вентил за регулиране на температурата и пробка за обезвъздушаване.
Може ли и една снимка на радиатора там където излиза долната тръба?
ESPACE - майстор
ср авг 16, 2023 3:16 pmAlfa_D написа:
Надявам се това да реши проблема, остава само с моя човек да сме „Бързи и яростни“ при смяната на тръбичката без да е източена инсталацията.
Сега, един последен съвет – как да навия тефлоновата лента (или калчища), така че да съм сигурен, че няма да има теч, след като пломбират радиатора и зимата пуснат парното?
Трябва ли да слагам гумен пръстен 3/4 в женската част, към вентила?
Колкото и бързи да сте, това не може да се направи раз и готово. Адаптора завит към радиатора няма ли да смениш?
За уплътняването си трябва опит, аз не бих ползвал нито кълчища, нито тефлонова лента, а конец.
За гумен уплътнител, по-скоро не. Ако е плоско леглото може с клингеритов.

Тема "Проблем с връзката към радиатора на парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: