Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Djack - специалист
Електрохимична корозия между заваръчния шев и материала на бойлера???
gogo7777 - майстор
Бойлера е цъфнали от разширяване и повишено налягане. Като добавим лошото заваряване и никакъв контрол на заварките, това е резултата.
MamaMy - майстор
Това вярно е заварявано с робот, но подготовката на материала е претупана, а настройките не са уцелени. Наистина там където е пробило ще трябва да се чисти до нула. Даже не знам дали няма да е по-лесно да се отрежат дъната до шева, да се изреже самия шев и дъното да се завари на чисто. Пак опираме до читав заварчик. Ако е за Плевен мога да препоръчам такъв. С друго не мога да помогна.
1115 - специалист
Благодаря за предложението.
Заварчик има, но ми беше странно къде се корени проблем за да не се повтори след ремонта.
B0bi - специалист
Основно в нивото на майстора. И още куп субективни фактори ... обстоятелства при заваряването, налични материали и техника, бързане ...
Имам казанче от неръж. Първоначално беше окей. Скоро започна да се пука по заварките. Няколко ремонта от правилия го и отказване. След консултация с друг профи, ми беше казано, че едната ламарина е с неподходящ състав за заваряване. Принципно са събрани стара пералня и профи-"млековарка". Единият материал го хваща магнит, другия - не.
gogo7777 - майстор
пон май 13, 2024 7:23 am1115 написа:
Заварчик има, но ми беше странно къде се корени проблем за да не се повтори след ремонта.
Проблема е, че цялата околошевна зона е компроментирана т.е. няма гаранция, че няма още слаби места. Щом имаш заварчик той ще види намясто и прецени какво да направи и как ще подходи. Разбира се съда може да се закърпи и колкото изкара изкара.
Немога да ти дам съвет защото сега гадая по снимките и може да греша.
1115 - специалист
Добре де - все пак не ми е понятно как ще има 5...6 пробива при некачествена заварка при положение, че това е бойлер на Елдом?
Имам предвид серийно производсво, а не единична бройка. Да има 1 дефект да кажа ок, но няколко.
Дали варовита вода или с висока киселинност не е в основата? На една от снимките се вижда дупка в заварка при укрепване на серпентината - там сякаш някой некадърник е заварявал, но според мен няма как с дупка да мине тестове или КК в завода. Все пак е съд под налягане.
gogo7777 - майстор
Бойлера от Елдом ли го купи?
ESPACE - майстор
вт май 14, 2024 10:30 amgogo7777 написа:
Бойлера от Елдом ли го купи?
нед май 12, 2024 2:36 pm1115 написа:
Попадна ми от ОЛХ пробит неръждаем бойлер на добра цена.
hidrazin - майстор
вт май 14, 2024 7:31 am1115 написа:
... при положение, че това е бойлер на Елдом?
:shock: Ми ... български и демократичен. И к'во като е съд под налягане?
Вече не важат никакви норми и БДС-та а тоя е "пресен".
Важно е само да изкара гаранцията, както е по новите норми.
Имам някакви спомени за тема но не успах да я намеря (нямах и време).
Там някой обясняваше че е имало периоди когато добавъчния материал е бил евтин и не е отговарял на материала на бойлера.
Демек заложен проблем, но не съм сигурен дали за тях става дума.
В твоя случай - не търси какво е било в миналото а как да си решиш казуса.
:partyman:

Тема "Ремонт на неръждаем бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: