Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
marc - специалист
Благодарности за идеите. Печката е на около 5-6 години. Ще гледам по евтиния вариант- на печката ламарина ( уж временно ), на жената- подарък в натура, на мен бутилка уиски- за изпълнението. Заслужавам си уискито, все пак в тази ситуация аз съм най важния.
:partyman: :partyman:
ivanovbg - майстор
n_a написа:
ivanovbg написа:
n_a написа:
Ако бях мъж, хубаво бих си помислила, преди да подаря печка за 8ми март. Знам, че някои хич не го умеете това, та казвам
Не на осми, а СЛЕД Осми март! С други думи - Празника свърши, трябва да готвиш. Че ти си лесна ще ядеш бой, но аз какво да ям? :?
Замазаните работи са си замазани
Впрочем, готварска печка на 8 години, тъкмо се е разработила. Май не си чувал жени как се опкават от новата печка и как хубаво печала старата...
То поговорката е: Хвали старото, но карай/работи с новото. И аз си хваля старата баба, но окото към младите се завърта :yawinkle: А оправдания за прегоряла манджа много. Нали знаеш по какво си приличат изгорял хляб, удавник и бременна жена?

Успехи колега и смени следващия път марката. Печка е, не е Опел :-D
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ivanovbg написа:
n_a написа:
ivanovbg написа:

Не на осми, а СЛЕД Осми март! С други думи - Празника свърши, трябва да готвиш. Че ти си лесна ще ядеш бой, но аз какво да ям? :?
Замазаните работи са си замазани
Впрочем, готварска печка на 8 години, тъкмо се е разработила. Май не си чувал жени как се опкават от новата печка и как хубаво печала старата...
То поговорката е: Хвали старото, но карай/работи с новото. И аз си хваля старата баба, но окото към младите се завърта :yawinkle: А оправдания за прегоряла манджа много. Нали знаеш по какво си приличат изгорял хляб, удавник и бременна жена?
:partyman:
По какво си приличат?
п.с. стара фурна не е като стара кола, повярвай
ivanovbg - майстор
n_a написа:
По какво си приличат?
Ми късно са го извадили колежке :lol:
А намека за Опела е защото много гният.
:partyman:
kr1100 - майстор
отрежи по размер ламарина , ако е CrNi още по- добре. Изчисти от мазнотии дъното на печката и залей със силикатно лепило/ 1100 гр.Ц/.Отгоре сложи ламарината и я затисни с тежест докат стегне лепилото.Съхне за 24 часа и с бавно повишаване на температурата /но това с бавното повишаване не те засяга -то е 800-1000гр/
На лични ще ти кажа откъде да се снабдиш.
marc - специалист
Благодаря kr1100 чакам указания на ЛС.
angel_ov - специалист
И аз искам лични! Следя темата защото и на жената заминава. Много дупчици по хода на реотана.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
kr1100 написа:
... силикатно лепило/ 1100 гр.Ц/....
На лични ще ти кажа откъде да се снабдиш.
Айди, най-лично ... тук. Ако не е незаконно :-)
ivanovbg - майстор
Отгоре ламарината можеш да я боядисаш със смес от алуминиев прах и водно стъкло. Ако искаш цвят можеш да ползваш какъвто искаш оцветител за бетон.
:partyman:
marc - специалист
Май по добре е да се боядиса с топлоустойчива боя. Не подбирам цвят, нужно е само да издържа на температура, пък и да не е боядисана. няма да ми се сърди жената. Каква дебелина според вас трябва да има ламарината, неръждавейка или черна ламарина?.
Давайте идеи

Тема "Пробито дъно на фурната на Gorenje" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: