Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Mortos - помощник
Здравейте,
интересува ме какво ви е мнението за марката и по-специално за тримерите които предлагат ?
burkov - специалист
Купих си преди 2 седмици такъв за 139 лева на промоция. 2 коня, 52 кубика. Идва с глава за влакно и метален тризъб нож.

Ползвах го два пъти до сега по 3 часа. Натискам го яко, защото чистя един двор, който не е пипан последните 7-8 години. Първия път харчеше повече, втория път разхода падна доста.

Марката на машината е измислица. Тук ги продават Райдер, иначе като се разрових в нета се оказа че го има по цял свят с различно име и екстри. Малко ме е яд че не си взех модела, на който се разглабя пръчката на 2, защо може да се закачи и верижно трионче отпред, а на мен точно такова ми трябва в момента за високи клони.

Като цяло съм супер доволен защото дадох дребна сума и машината работи добре. За още 30 кинта си взех масло MTB, комплект шлемофон, очила и ръкавици и гумени ботуши. Но той беше от бриколаж.


Мисля че никой не е отговорил на темата ти, защото е в грешния раздел.
keymaker - специалист
Пак има възможност да си ползваш триончето ,тъкмо ще стига по високо.И не си се минал със целия прът щото сега ми висят двама на врата с искане да вземем цели прътове ,защото разглобяемите износват шлиците на мястото на снадката.
burkov - специалист
Не знаех че може да се закачи триончето. Имаш ли идея от къде мога да купя само него, защото уикенда трябва да кастря дърветата и се чудих от къде да взема моторен трион.

И според теб дали е подходяща за клони/дръвчета до 10-15 см.
keymaker - специалист
Райдер предлагат такава екстра на приемлива цена (60-70 лв.) само дано паснат броя на шлиците. Аз не я обичам тая технология ,че вероятноста да ме тракне някои качествен клон по кухарката е доста голям. Гледам да съм на или над нивото на падащия клон.
burkov - специалист
Ами малко ще ми е трудно на моя терен да съм над нивото. Ама ще измисля нещо. Иначе какво ти е мнението за този "верижен трион".
keymaker - специалист
Ами както може да се предположи от цената не особено качествена техника ,калпава верига(мека и бързо се хаби) ,шината и тя от не най-правилните материали,но за малко работа става. Ползвах тая екстра монтирана на тример райдер 43 куб.см. и съм доволен в общи линии ,удобство е ,но както писах трябва да се пазиш. Разкарах я понеже не ми се видя особено функционална и заприходих специализирана кастрачка шил 191 . Неудобно е ,че трябва да се катеря по дърветата ,ама как да взема пари на някой без да съм се качил на дървото и да съм се оцапал малко поне,всепак това работя. И не ми е оправдано да поддържам техника която реално не ползвам.
burkov - специалист
Ти си профи, аз с пръдня вила ще правя :D
Много неща трябват, жената иска, детото и за него трябва, пък бюджета е смешен.

Иначе сигурно щеше да ми излезе доста по евтино до сега, да бях викнал някой профи, да си почисти градината, ама пък кефа го няма :P
keymaker - специалист
Абе и аз с китайски пръдни започнах .По бавно става ама като има мерак се получава,разликата е в скоростта на изпълнение,а не ми се вярва да бързаш толкова много. За малко работа няма да скапеш веригата и шината толкова силно,а и като вземеш приставката ,минаваш през първия представител на щил или хускварна и ти сглобяват една качествена верижка за 13-15лв. и си бачкаш.Като се изхаби хубавата верига и остане нещо за довършване слагаш ментака и довършваш,после си точиш хубавата и продължаваш, ама като бачкаш само на високо без да ровиш кал и камъни с веригата скоро няма да стане за точене.

Тема "Въпрос относно тример за трева Baukraft" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: