• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Смениха ми дограмата и ми поставиха комарник на вратата, обаче дръжката с която се отваря от вън комарника е на 2 болта, комарниката е от алуминий и 2 те болчета които държат дръжката се развиват, а той много трудно се отваря...
Duke_BG - специалист
thezevs написа:
Смениха ми дограмата и ми поставиха комарник на вратата, обаче дръжката с която се отваря от вън комарника е на 2 болта, комарниката е от алуминий и 2 те болчета които държат дръжката се развиват, а той много трудно се отваря...
извикай ги да си оправят бакиите
платил си а не са си свършили работатат - ти ли трябва да им я свършиш ??
gnt69 - майстор
thezevs написа:
Смениха ми дограмата и ми поставиха комарник на вратата, обаче дръжката с която се отваря от вън комарника е на 2 болта, комарниката е от алуминий и 2 те болчета които държат дръжката се развиват, а той много трудно се отваря...
Ами стегни ги.
miliad - майстор
Не би трябвaло дa сa болтчетa, a винтове- сaмопробивни или зa пвц. Превъртяли сa ги кaто сa ги нaвивaли, стенaтa нa профилa е тънкa. Извaди ги, премести дръжкaтa с няколко милиметрa и нaвий винтовете внимaтелно.
torbalan - Дървен философ
А може да ги смени с такива, като най-долния на снимката с подходяща дължина.

Изображение
tarlyo - специалист
Не може с такива. Комарника ляга плътно в/у профила на дограмата.
Новите профили за комарници са толкова тънки вече, че е трудно да завиеш видия , без да превърти.
torbalan - Дървен философ
Има винтове с конична глава. С малко повече старание може да стане идеално равно от страната, на която ляга...

А и не са чааак толкоз плътно легнали...
Във малък град село съм, при мен няма такива магазини в които продават всякакви артикули за ремонт на къща, дойде видя и вика да пробие по нагоре пак 2 дупки, но аз категорично отказах защото комарника е от алуминий и пак като дръпна по силно се избушват дупките и пак същия проблем, каза че ще търси други винтове.
lyubohar - майстор
Самонарезни следващия диаметър.
krasi92 - майстор
Слагаи поп нитове и готово
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с комарник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: