Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Каква смес или какви материали въобще ми трябват за да запълня тези пукнатини и да се получи гладка замазка подходяща за последващо боядисване. И в какво съотношение се смесват материалите за да се получи нужната консистенция за възможно най-добра замазка. Прикачил съм снимки.

СНИМКИ НА СТЕНАТА: СНИМКА 1 | СНИМКА 2
p.v.x - майстор
Образно казано , вратата ти е спящо зло.
Преди да тръгнеш да оправяш пукнатините , трябва да прекратиш вибрациите на вратата.
p.v.x написа:
Образно казано , вратата ти е спящо зло.
Преди да тръгнеш да оправяш пукнатините , трябва да прекратиш вибрациите на вратата.

Като сложа от тази смес (каквато и да е тя; може би лепило?) няма ли да се стегне? То така е било направено преди да го счупим ние.
p.v.x - майстор
Проблема идва точно от там.
Че така е било направено.
На снимката се вижда , че между монтажната пяна и стената , има пълнеж(компрометиран).
До колкото се вижда , е от парчета итонг.
Първо трябва да се стабилизира този пълнеж , след това самата врата да се дюбелира и запени към иззидания пълнеж.
И от там на татък шпакловка , мрежа , плюс ъглов профил.
Накрая финишна шпакловка.

пп.За временно решение , и най компромисно , ползваш примерно товаhttp://www.terazid.com/bg/content/%D0%9 ... _1075.htmlЗапълваш и колкото изкара до следващото напукване.
infomar
Колегата ти е казал как трябва да стане, но преди това изчукай и свали всичко що мърда около вратата, за да остане здрава основа. Измазването май трябва да стане на два-три пъти с посоченият разтвор или хоросан, ако има по-голяма дебелина от 2 см, за да не се напука. От горе купи 1 метър мрежа и направи гипсова замазка с гипсово лепило.
nikolov333 - майстор
Аз бих му "пернал" едно кофражче.. :-D У нас където съм градил с тънък итонг около вратите пуснах по 7-8 санта бетонче, за здравина.. :lol:
kozl - майстор
Това не е стена, а пълнеж м-у стената и до щока на алуминиевата врата. Колко е широк пълнежа? Вероятно щока на вратата е захванат само в пълнежа.
Каква е стената зад пълнежа? Аз бих помислил как да укрепя щока към стената с 2 или 3 метални конзоли здраво захванати за стената, а после ще мисля за пълнежа.
nikolov333 - майстор
Мисля, че и да го укрепи ще се напука с времето, защото вратата създава вибрации, ако не се затваря внимателно.. трябвало е да го направят по-стабилно още когато са монтирали вратата.

Тема "Въпрос относно пукнатини в стената" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: