• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
nanobanano - специалист
Имам проблем с оригиналното радио на смарта.Преди време започна да се включва само,да увеличава звука и не реагираха копчетата.Съответно го свалих и няколко месеца седя в шкафа.Сега пак ми се наложи да го сложа и беше се оправил този проблем,но вече има друг:
Когато го включа има голямо смущение в радио сигнала и AUX входа,и звука е тих (на смущенията е силен) въпреки,че го увеличавам докрай.Интересното е,че като работи повече от час постепенно се оправя смущението и дори звука постепенно се налага да го намалям,че се оправя.Обикновено се развалят като загреят,а моето се оправя тогава.Според вас какъв е проблема и дали ще мога да го оправя сам?
Ако трябва ще направя по-ясна снимка.
Прикачен файл:
Screenshot_2016-10-26-20-23-13.jpeg
zdravcho - специалист
Студена спойка или лоша връзка някъде
geordgeo - специалист
Проблемът най-вероятно ти е в големия чип на снимката, процесорът, преди години имаше подобни проблеми с оригиналните радия на Ауди... Мисля, че няма лек за тази болест...
kozl - майстор
Свържи го извън колата и пробвай с поялника да го доближаваш до чаркалъците по платката и следи къде има реакция.
nikolovvd - майстор
Тинки, тая хартиена фуния и сешоара можеш да си ги завреш там :butthead: , където слънце не огрява, та белкем си запалиш задника. Направо не ми го побира ума, как може да се пишат такива тъпотии! Ще вземе някой да се подпали или нарани така бе! Ти имаш ли връзка с главния мозък или така си пишеш за спорта? :x
nanobanano, попитай в някой сервиз за GSM-и дали имат станция за горещ въздух и ако имат ги помоли да ти "духнат" големия чип.
Преди да си купя такава станция използвах услугите на такива сервизи срещу 2 лв.
nanobanano - специалист
Моля без обиди!Имам пистолет за топъл въздух.Ще прочета малко из нета и ще пробвам.Благодаря.
iliya_i - майстор
Боже какво доживяхме! Тинки да съветва някой, да харчи пари!
nikolovvd - майстор
simplex написа:
Чуваш ли ме?
Опитах, но нищо не чух нищо.
С методите, които препоръчваш апаратурата ще стане само за кофата.
В зависимост от елемента, който запоянаш се подбира температурата на въздуха 350-370 градуса и особено силата на горещия въздух. Има си различни накрайници с различен диаметър и форма на дюзата.
По метода, който препоръчваш ще издухаш първо най-малките елементи докато стоплиш големите чипове.
Като ти пишат, че нищо не разбираш се засягаш, но фактите показват, че това е самата истина.
Лепи си там говорителите с плюнка и не се обаждай за SMD монтажа!
nikolovvd - майстор
Аха, гледал си клипчета в тубата. Там има и клипове за запояване във фурна. Пробвай и този метод. :lol:
Само дето вероятността да ремонтираш каквото и да е по този начин е под 10%, а клиента иска 100%
Когато съм писал програми на Асемблер е било още през 1983 година. Предполагам още не си бил роден и за процесори на Моторола 6800 само си чувал, а за Z80 сигурно не си и чел.
nikolovvd - майстор
simplex написа:
Там се работи с маски/матрици, припой в специална форма и инфрачервена станция, като отгоре грееш, отдолу подгряваш. Последното също мислих да го закупувам, но броят на такива процедури не оправдава цената на покупката, поне не и до този момент.
Това се прави за големите плазми, защото като го купиш с такъв дефект струва 50-100 € и като го ремонтираш (само се презапоява чипа) печалбата е поне 500% .
На компютърни платки ремонта е по-скъп от платката. Изключения се правят само за екзотики - видео карти от 500-600 лв.
  • 1
  • 2

Тема "Радиото в колата се оправя като загрее." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: