Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
schuldiner - майстор
нед авг 27, 2023 7:03 pmBadGadjo написа:
Около 50 макс 60 К мога да си позволя, но само покрива ще ми легне около 30 к
Нали със свои сили ще ремонтираш? Какви са тези 30 к за покрива?!
Без големи залитания, материалите за покрив леко надвишават 100 лв./м2. С малко икономии и оптимизация за 130-140 ще влязат гредореда и таваните/пода на каратавана с подходящо количество вата. Да нямаш 200-300 квадрата покрив?

ПП Нали знаеш, че е задължително да отлееш бетонови пояси над кирпичените стени? Говориш за надигане на стаите 20-30 см... Ще стане с 15-20 см висок пояс, 10 см подложна столица /дървената рамка околовръст/ и 10 см за покривния гредоред... Няма да се плашиш от пояса. В него материалите са под 500 лв., а кофражът ще отиде в покривната обшивка. Трудът е повечко, но за 3-4 дни с подходящи приятели...
За покрива съм хванал бригада, защото грам не разбирам, а той е най-важен, но за други неща ще се пробвам.Тавана ми е около 150 кв.м на място ще правя удължаване за навес.Има и зидария защото нивата бяха различни.Трудът ще ми е 15-18 К и около 10-12 материали.Цените на материалите са на едро и добри, но трудът си е фактор и бая зор видях докато намеря майстори.
Пояс ще се лее, дай боже да е тази седмица, че 2-3 седмици само демонтажи и зидария с бетон помпа ще наливам.
Колеги някой да има наблюдения върху сайдинг.Дали ще стане хубаво върху старата замазка на кирпичената къща.Мога да го взема на доставна цена, но не знам труд и крепежи колко би струвало.Всякакви коментари и съвети ще са ми полезни

Тема "Кирпичена къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: