Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
torbalan - Дървен философ
До колко е удачна идеята за тънка (три до четири сантиметра) върху гредоред?

Правя ремонт на една къща, която наскоро купих. Избуших стария гредоред и сложих нови греди. Тъй като смятам да използвам пространството под покрива - мисля върху дъските, които съм наковал да положа 3 см. фибран и върху него тънка циментова замазка с рапица.

Смятате ли, че идеята е удачна?
Има ли по-добри варианти?

На тази снимка се вижда горе-долу какво съм сътворил с гредореда :-)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не е удачно!!
Пък и от рапица освен тънко машинно масло и биодизел, не знам друго да се прави.
Видях снимките. Много ентусиазъм!! Има ли хидроизолация по плочата? На основите? новата плоча как върза към старото? Новия зид (колоните) как върза към старото?
torbalan - Дървен философ
защо смяташ, че не е удачно?
къде виждаш проблеми?

Плочата няма хидро изолация, смятам да я положа преди замазката и плочките, които евентуално ще налепя накрая...

На основите няма хидроизолация, но като цяло къщата е над земята. Построена е преди 40 години и влага няма никъде. Достроеното е направено по същия начин - издигнато е с бетон над земята и холът, коридора и гаража са на насипи с различна височина :-)

Плоча има само там, където в бъдеще ще бъде тераса (това, което се вижда на снимката ще бъде тераса). Самата плоча лежи върху стария зид, който е подсилен с колони в ъглите (изрязах тухлите, поставих арматура и налях бетон).

Как се връзва новия зид със стария - ами с железобетон :-)

В ъглите на старата къща съм изрязал тухлите и съм излял железобетонни колони. Накрая излях един пояс (трегер с размери 25х22 см.) върху старата и новата чст... Старата къща има аналогичен пояс от железобетон на височина над прозорците, а моя пояс е на около метър по-високо. Железобетонни колони има и между стария и новия зид.

От време на време минава един приятел (строителен инженер с дългогодишна практика) да наглежда какво правя - каза, че съм се поувлякал с колоните и бетона :-)

пропуснах - "рапица" в наше село викат освен на растението и на една мрежа с шестоъгълни отвори, с размер горе-долу колкото да бръкнеш с пръст в тях, от черна тел подобна на арматурната тел :-)
rulom - модератор
torbalan, не се връзвай на n_a, това неговото си адет :wink:
Иначе всичко става добре...щом се работи добре :)
Тия снимки, от високото, как ги прави :?
torbalan - Дървен философ
къщата е в съседство с жилищен блок :-)
на шестия етаж живее колежка, та тя от време на време снима :-)

не се връзвам лесно аз - от стара коза яре съм :)
но винаги ми е интересно да чуя повече мнения...
Чаро - Акълия
У другите села му викаме рабица, ма карай. :lol:
Слагай армираща мрежа 4мм, не се занимавай с кокошкарски работи. Сложи пластификатор в замазката и лепи плочки с флекс лепило...

Търси по форума и СУХ ПОД...
torbalan - Дървен философ
със сух под не ми се занимава :-)

ще го имам предвит това за "раБицата" ;)

какво представлява тази "армираща мрежа"?
laki1968 - специалист
torbalan написа:
със сух под не ми се занимава :-)

ще го имам предвит това за "раБицата" ;)

какво представлява тази "армираща мрежа"?
сложи мрежа 6мм. и е добре да стъпи на тухлите, представлява мрежа точково заварена 4 на 2 метра
torbalan - Дървен философ
ако имаш предвид мрежа от арматурна стомана на квадратчета 20х20 см. не мисля, че е удачно в 3 см. замазка от пясък и цимент да се слага такова нещо...

такава съм използвал за първия етаж, но там върху насипите съм правил замазки, които са поне 6 - 7 см. и са правени с нормален бетон (с чакъл, а не с пясък)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
torbalan написа:
ако имаш предвид мрежа от арматурна стомана на квадратчета 20х20 см. не мисля, че е удачно в 3 см. замазка от пясък и цимент да се слага такова нещо...

такава съм използвал за първия етаж, но там върху насипите съм правил замазки, които са поне 6 - 7 см. и са правени с нормален бетон (с чакъл, а не с пясък)
Струва ми се, че в Козлодуй верно сте пооблъчени.

Тема "Циментова замазка върху гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: