Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Привет,колеги!!! Нов съм в занаята и се нуждая от помощта Ви.Става дума за моторна резачка Husqvarna имам проблем с паленето и.От няколко дена не иска да пали,свалих свещта-първото което ще направи всеки и се оказа че свещта е мокра с бензин,сложих друга,тръгна няма проблеми,но ето днес аха пак да я запаля-свещта същата история,пак мокра....... А това е най-странното,че като сложа свещта,пали на момента,а чак след време се мокри!!! От какво може да бъде колеги,нуждая се от бърз отговор,благодаря предварително!!!
cakev79 - специалист
Спазваш ли инструкцийте за стартиране на моторния трион?
да,както винаги,отварям смукач,когато е студена,препуква един път и го връщам и тогава я паля,без никакъв проблем,други идеи.....
ben84 - специалист
Замърсен въздушен филтър :?
torbalan - Дървен философ
да не си "удавил" машината?
имам съмнение за закъсано платно или иглата...... как ще обясните мокренето на свещта,не виждам логика да е филтъра или пък да съм я задавил.
Kirilpm - специалист
Да не би случайно да си се уредил с ХускПварна или някое подобно менте,имам такова с баш същите проблеми,след смяна на карбуратора с истински от малка хускварна,утре и модел ще мога да кажа с точност се оправи,оригиналния е сбъркан като реплика а и няма резервни мембрани,абе много гаден и като работа и като настройка.Ако си сигурен че си с оригинална резачка иди в сервиза да ти отворят карбуратора и да му направят една ревизия и настройка,сетне продухваш филтъра и ти си човека.Не те съветвам да го отваряш сам,защото много от частите са дефицитни в малките градове а и няма да ти е лесно да го настроиш ако не си се занимавал.
plo4kata - специалист
Смени си бензина и прибави качествено двутактово масло! :idea:и не прекалявай:20мл.масло на литър бензин иначе ще ти мокри свеща и няма да пали...
iva6ki - специалист
Само да вметна ако я оставяш след употреба с гориво в резервоара и от
това се получава :wink: мократа свещ.

Тема "Моторна резачка Husqvarna-проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: