• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Имам офис стол ото около две години, но му се прецака амортисьора - почна да се смъква сам почти веднага, след като е на максимална височина и да се клати. Ясно е че е за смяна. Предишния стол на който седях е с работещ отлично амортисор и искам да ги разменя. Проблема е че изваждането на самия амортисор от кръстачката и от горната част е непосилна задача. Ако е възможно дайте някакъв съвет как да действам.
batkotony - специалист
От долната страна има ламаринена контра-плъзга се настрани и се вади амортисьора.Трябва да се внимава да не се изпозагубят намиращите се там шайби и лагерче.За целта се обръща целия стол с колелцата нагоре и така се работи.От другата страна(откъм стола), се избива с чук и рязък удар по фланеца. :)
Последна промяна от batkotony на пон мар 26, 2012 8:35 pm, променено общо 1 път.
inspo - майстор
Не барай контрата ще разглобиш амортисьора. И от двете страни е набито и излиза трудно. Поне при мен е така.
batkotony - специалист
Може де има различни варианти в такъв случай.Нека автора постне снимки ...
l_bonev - специалист
Послушай batkotony,в случая е прав :prayer:
inspo - майстор
l_bonev как стигна до това заключение без да си видял какъв е стола на питащия?
Чупил съм два . И двата имат ламаринена контра. Но и на двата тя не играе роля при захващането на амортисьора към основата.
От тежестта и времето амортисьора се набива много здраво и иска голямо усилие за да се извади.
Моите съм ги вадил с големия чук защото основата беше счупена и не съм я пазил.
То и как да я пазиш тази пластмаса.

Прикачен файл

Untitled.JPG
Untitled.JPG (16.14 KиБ) Видяна 11798 пъти
l_bonev - специалист
Ролята на чука никой не я отрича
В такъв случай, ще го нося там където съм го купил или може ли направо да ми дадете кориданати на някакъв сервиз, който може да свърши работа, която аз явно сам няма да мога да свърша.
При мен кръстачката е метална. Извадих контрата, за да освободя амортисьора от останалата част на стола. След това го заклиних на решетките на балкона и след здраво блъскане с големия чук (докато съм се друсал на този стол съм достигал до 130 кг) долната част излезна. От страната на стола отвинтих другата крепежна част. След това освободих амортисьора с множество странични удари. Останките на амортисьора са доста криви, но важното е че излезна и си спасих удобното столче :)
alsted - майстор
Акуратно загряване на газов котлон (примерно; правил съм го и на електрически) на гнездото, последващо рязко охлаждане на амортисьора в непосредствена близост и работа с чука ... Да се внимава с нагряването специално на горната част - пластмасовата тапа и семеринга много лесно дават фира ... Че ще намериш сервиз, малко се съмнявам :?
  • 1
  • 2

Тема "Смяна на амортиьор на стол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: