Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
vpa - специалист
Здравейте колеги!
До тук системата е "хризантема - синджира си иде, козата я нема!" както казва един колега от форума. Кондензатора е здрав! Днес го премерих - зарежда, разрежда всичко е 6. Отворих и горния капак на пералнята - почти нищо :-D само едно такова изгоряло. Утре съм на пазар ама се съмнявам да е от него.

Прикачен файл

PIC_4797.JPG фал!
lov - майстор
Това е филтър за смущения. Е три кондензатора в общ корпус с малък капацитет но може да кара и без него.
Това че си мерил кондензатора особенно на ниско напрежение с мултицет не означава че е изправен. Наистина дефекта който показва насочва точно към кондензатор. Интересното в случая че и при високите обороти също участва но пък там както казваш че центрофугира нормално. Принципно тези двигатели са всъщност два с различни оборот в един корпус. И кондензатора се превключва към отделните намотки на всеки един от двигателите от програматора.Така че погледни внимателно и буксата на двигателя към останалата ел. инсталация. Тя е някъде около самия двигател закачена към корпуса. Перата по някога имат навика да не се засрещат защото ги държи една пъпчица към пластмасата. По рядко гафят програматорите та там не е лошо да огледаш за нагоряла или охлабена кабелна обувка. Макар че това би трябвало да е първата ти работа като си я отворил.
lyubohar - майстор
Какви хора...
Имат зор,молят за помощ,получават...
Вероятно сте си оправили пералнята.
Желателно е да споделите какво се оказа.
И друг може да изпадне в същата ситуация.
Този форум е затова.
vpa - специалист
lyubohar написа:
Какви хора...
Имат зор,молят за помощ,получават...
Вероятно сте си оправили пералнята.
Желателно е да споделите какво се оказа.
И друг може да изпадне в същата ситуация.
Този форум е затова.
Мда, да ... и един мърмот...
Съжалявам, че не съм писал, НО до тук удрям на камък. Проблема си стои! Ако имаш идея давай, къде да я ритна тая пуста пералня, че да тръгне. А не съм писал защото не остана място което не съм проверил. С 4 бр. нормални хавлии - НИЩЕ да врътне, обаче с 2 ... ела да я спреш (от НАСА се обадиха искат мотора за хипер самолета). А и честно да си кажа взех да не й обръщам внимание, а събирам стотинки за нова. Ай лека. А ако тръгне ще пиша естествено каква и е била болката.
lyubohar - майстор
Смени ли кондензатора?
Junak - майстор
Сега вземи да смениш и двата лагера на барабана, защото, ако са разбити, като се напълни с пране барабана провисва и почва да задържа
vpa - специалист
Junak написа:
Сега вземи да смениш и двата лагера на барабана, защото, ако са разбити, като се напълни с пране барабана провисва и почва да задържа
Мина ми и това през акъла! Гледах за луфт ама нема! И сега най-интересното и преден път го забелязах - преди да включа завъртам барабана с ръка няколко пъти и след това няма ядове. В момента сложих дрехи които се напояват доста и очаквах да има затруднение, но няма ядове - върти си. Гледах и мотора да не би да има нещо изгоряло (намотка), кондензатора си е здрав (защо да го сменям), ремъка си е натегнат (е малко напукан ама няма приплъзване), програматора си е пушка (нама нагар никъде), всички клеми съм ги свалял и слагал... Ще пробвам утре с по-сериозно количество дрехи да видя какво ще се получи и ако има проблем ще свалям лагерите и директно за смяна. И ако не стане ... Честито мамо имаш "нова" пералня :-D
stiv1961 - майстор
До тук оставам с впечатление, че кондензатора не си го сменял. Защо не послушаш lov, може майка ти наистина да има изправна пералня после :)
piron45 - майстор
vpa написа:
Junak написа:
кондензатора си е здрав (защо да го сменям),
И как разбра че кондензатора е здрав :roll: Ако е от лагерите или ще хлопа барабана или ще задържа при превъртане на ръка.
Явно си решил да си сменяш пералнята, защо тогава ни занимаваш с проблема на старата .
Тани - модератор
Само пътните до магазина за нова пералня ще са повече отколкото сената на новия кондензатор! Дори да се окаже, че дефекта не е точно в него , според мен си заслужава "риска да се набуташ " с едно кафе и сокче , но пък може да си спестиш купуването на нова пералня!

Тема "Проблем с пералнята!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: