Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
vpa - специалист
Пералнята е Хувър H 60AT SY до скоро без забележки, но от скоро време има затруднение с въртенето на дрехите. Когато се включи и току що намокрените дрехи немогат да се завъртят, а при центрофуга няма ядове (ще излети). Та питането ми е има ли някой някаква идея къде да ритна, че да тръгне?
lyubohar - майстор
Вероятно е отишъл кондензатора ако се опитва да тръгне.
Това е един цилиндър от единия му край има шпилка с резба и се завива с
гайка за корпуса на пералнята.
Стойноста не си спомням но ще го видиш като я отвориш.Може би 12.5мф.и е неполярен.
vpa - специалист
Мда прави опити да завърти и някой път са успешни :-) започнахме д аслагаме по-малко дрехи, че да върти нормално. И все пак преди малко от 4 чаршафа и 3 тениски се затрудняваше да превърти. Утре възнамерявам да я отворя и затова питам да знам къде да гледам (поне някаква насока). Благодаря за съвета ще погледна кондензатора!
Junak - майстор
Така и така ще я отваряш, що не погледнеш и ремъка
kiroslavov - специалист
И аз имах абсолютно същия проблем и се оказа точно кондензатора. Ако тогава знаех че това е проблема щях да го оправя сам - кондензатора струва 5лв и се сменя за 1-2 минути, но понеже се наложи да извикам човек от сервиза ми излезе 45лв :). Обяснили са ти как изглежда, просто го свали и отиди в магазина с него за да си сигурен в това, което взимаш.
lyubohar - майстор
И на мен така-първия път 36лв.,а кондензатора -5лв. :mrgreen:
Даже не си носиха кондензатор!И ходиха да купуват!
След това си знаех.
Но наистина провери и ремъка да не е разтегнат и да приплъзва.
lov - майстор
Отваряй и снимай. Ако ти се рови в нета може и схема да намериш и да я качиш тука. Ама друг начин няма щото врачките и баячките във този форум са на изчезване. :lol:
Това в реда на шегата но ще е по лесно за мен и колегите дето ще се включат в помощта.Иначе трябва аз да си изгубя времето да търся схема да видя какъв е двигателя и дали е асихронен с работен кондензатор и т.н.
vpa - специалист
Щом като не е ясно за проблемите ето и снимка :-) Ремъка си е добре - здрав без пукнатини и е натегнат. До тук остава само кондензатора :-)

Прикачен файл

P8050043.JPG хувър
lyubohar - майстор
Вади го и с него в магазина.
lov - майстор
Вероятноста да е кондензатора по описаните проблеми и от това което се вижда на снимката клони към 100%. Тъй че в магазина както съветва колегата. Само дано не попаднеш на ментета както колегата с компресора.

Тема "Проблем с пералнята!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: