Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
perko - специалист
Някой знае ли как се сменят лагерите в основата на малка бетонобъркачка от този вид:
Изображение
Там, където се закрепва барабана към основата лагерите се скапаха и трябва да се сменят а нямам идея как да ги махна.
lov - майстор
Ами отдолу имаш пластмасова капачка и лагерите са набити от там. На барабана е само оста и се законтря вероятно с гайка. Вече не помня точно че беше много отдавна.
perko - специалист
Няма гайки или нещо подобно нито на барабана, нито никъде. Оста на лагера е занитена за люлката и влиза в барабана. Нищо не се вижда, а ме е страх да го напъна. Може все пак да пробвам с един крик, дано да излезне.
lov - майстор
Я направи една снимка да видим.
Имам същата като на кадрото ама на нея не съм гледал. Утре вероятно ще я ползвам и ще сваля капачката да погледна. Нещо не ми се вярва за са занитили оста.
MamaMy - майстор
Не си видял зегерката :razz:
perko - специалист
MamaMy, редовно те споменавам. Явно трябва да има зегерка някъде, ще почистя по-добре гняста и ще го ръчкам пак.
kokopi4o - помощник
Ако бетонарката е "Лимекс" /Хърватска/ е със зегерка под пластмасовата капачка. Как успя да ги разбиеш тези лагери? Ползвам такава от 5 год. и съм сменявал само болта дето държи "волана".
perko - специалист
Не е моя, на един познат е и нищо не пише никъде. Претоварил съм я явно и лагера здаде багажа.
Чак утре ще мога да отида да я погледна, явно е със зегерка а не с набиване.
lov - майстор
Ако си я претоварвал първото нещо което ще замине е ремъка на двигателя и после останалите неща по трансмисията. И много интересно каква гняс има в лагерното тяло. Там са два лагера които са капсуловани и не се налага да се гресира. И имали вообще капачка там или е затрита и е стояла с обърнат барабан на дъжда.
Обещах ама много ми дойде работата и забравих да погледна как е на моята.
perko - специалист
Мерси за съветите, оправих я мешалката.
Има два капсуловани лагера, хванати със зегерки. Единия лагер се беше раздробил а другия, само му бяха паднали капсуловките.
Размера им беше, 30х62х15мм и от Ташев Галвинг ги купих за по 3.50 единия.
Елементарна беше смяната, само малко трябва да се внимава при сглобяването, кой-лагер къде да се монтира и коя зегерка кога и къде, за да могат всички зегерки да се сложат.Първо се пъха лагера във барабана, след това с застопорява със зегерка. След това, на барабана се слага и долната зегерка на втория лагер. На оста на люлката се слага другия лагер и се застопорява със зегерки от двете страни, слага се барабана и се слага и последната зегерка.
Ако не се спази последователността, няма да може да се сложат зегерките и ще трябва наново да се разглабят.

Работи добре сега машинката, има още животец в нея.

Тема "Смяна на лагери на бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: