• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
film - специалист
Малко странен може да ви се стори въпроса, но ми се ще да попитам тук преди да се захвана, че доста разместване ще има :lol: Може ли легло(сгъваем диван) с дължина 2 метра да се сложи по широчина в стая, широка 2,2 метра? В момента леглото стои по дължина в стаята. Чисто физически дали ще може да се обърне така? Стаята е дълга 3,4 метра, ако има значение.
dyaneff - майстор
Трябва да има начин.
dadko - майстор
За да ти реши някой задачката- трябва да дадеш достатъчно данни за решаването й. Този диван- освен дължина 2 метра- си има и широчина- колко е тя?
Щото ако диагонала на дивана ( погледнат отгоре) е по- голям от 2,2 м.- само със завъртане няма да стане. Но ако се повдигне единият му край- може и да се получат нещата. За да може да ти се каже категоричен отговор- ще стане или няма да стане- няма да е лошо да дадеш и височина на този диван.
film - специалист
Широчината му е 1 метър в разгънато положение, а като диван е към 70 см, височина там, където се спи 37 см, а където има рамка - 53 см. Знам, че със завъртане няма да стане, затова мислех да вдигна единият край и да се опитам така да го наместя, но не знам дали ще има достатъчно място.
gogitko - специалист
Повдигаш да застане вертикално, завърташ на 90 градуса и го пускаш.С помощта на приятел разбира се.
film - специалист
gogitko написа:
Повдигаш да застане вертикално, завърташ на 90 градуса и го пускаш.С помощта на приятел разбира се.
Да, благодаря. Така ще опитам, няма да съм сам. Дано да се получи :yawinkle:
dadko - майстор
Нещо при мен се е бъгнало- изпратил съм едновременно 4 отговота???
Ако дивана беше 90 см широк- ще се завърти и без повдигане- диагонала е по- малък от 220 см.
При широчина от 100 см- без повдигане няма да стане

Прикачен файл

divan.png
divan.png (19.93 KиБ) Видяна 2268 пъти
dadko - майстор
Сега прочетох, че размера 100 см е в разгънато положение. Щом в сгънато положение е 70 см- няма проблем с въртенето.
Когато жената реши веднъж да направим разместване в спалнята- първо си начертах стаята и мебелите на компютъра и и ги местих и въртях, докато се спре на вариант, щото- едно е да местиш и въртиш спални и гардероби, и съвсем друго- с мишката на компа...
film - специалист
dadko написа:
Сега прочетох, че размера 100 см е в разгънато положение. Щом в сгънато положение е 70 см- няма проблем с въртенето.
Когато жената реши веднъж да направим разместване в спалнята- първо си начертах стаята и мебелите на компютъра и и ги местих и въртях, докато се спре на вариант, щото- едно е да местиш и въртиш спални и гардероби, и съвсем друго- с мишката на компа...
Благодаря ти. И аз имам подобна програма, но не се бях сетил да я ползвам да това :yawinkle:
kolev_k - специалист
В този сайт трябва да се създаде раздел-тъпи отговори на тъпи въпроси,и модераторите да местят подобни теми точно там.
  • 1
  • 2

Тема "Преместване на легло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: