Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Иван Иванов - напреднал
Господа майстори и разбирачи. Наскоро получих една стара Украйна велосипед подарък в идеално състояние в оригинален вид.Но реших да направя тунинг. Ще разкарам старите багажници и калници ще сменя вилката с такава с амортисьор и каплите с двойни.
Имам всичките части но всичко с различни цветове, рамката зелена, каплите черни , вилката червена. Та искам да боядисам всичко в един цвят или различни но да си отиват. Как е най-подходящо прахово,с спрей или добрата стара четка. Разбира се прди това ще има шкурене грундиране
shotik - майстор
Чистенето може да е с песъкоструйка,после грунд,шлайфане ,пак грунд и ако ти се вижда гладко вече с боя.

Друг начин ,който ползвам по някога е с шабър да остържа цялата рамка и вилка,трудно и продължително,шлайфам и грундирам и след това боя.

Бои които ползвам са алкидни с примес от сребърен феролит , но миналата година ползвах и такива на водна основа.

За песъкоструене и прахово също става, но фирмите се мръщят на такива поръчки,не им се занимава с единични неща. Боята /поне при мои две рамки/ е леко матова , трябва да се мине и с лак , но за сега не съм намерил информация ,какъв да бъде,тази година ще опитам с лак на водна основа и се надявам да не разяде праховата боя.
Капли си вземи такива,които да не се боядисват ,особено ,ако спирачките са с гумички ,ако са дискови ,няма проблем с боята,но може да има проблем с поставянето на задната капла ,ако е по - широка,на "Украйна" задната вилка е към 120 мм разстояние,докато на каплите може да над 130 / тези с дискове/ и ако напънеш да разтваряш вилката ,може да усучеш рамката и да не ти върви добре.
Иван Иванов - напреднал
ами аз познавам един човек който се занимава с прахово и ми каза до 15-20 лева ще е възможно всичко но не бях сигурен как ще е по ефикасно
shotik - майстор
Иван Иванов написа:
ами аз познавам един човек който се занимава с прахово и ми каза до 15-20 лева ще е възможно всичко но не бях сигурен как ще е по ефикасно

Две рамки на сгъваеми велосипеди са ми боядисвани прахово,рамки и предна вилка ,без други части за 40 лв общо,за София има няколко места ,аз съм ползвал услугите на фирма по обява в OLX , намираща се в бившите сгради на Геоложки проучвания ,близо до гара Илиянци ,от страна на Орландовци.
timo1 - специалист
Иван Иванов написа:
Господа майстори и разбирачи. Наскоро получих една стара Украйна велосипед подарък в идеално състояние в оригинален вид.
Ако си го оставиш оригинал както си е ,ще направиш наи-добре :partyman:
shotik - майстор
timo1 написа:
Иван Иванов написа:
Господа майстори и разбирачи. Наскоро получих една стара Украйна велосипед подарък в идеално състояние в оригинален вид.
Ако си го оставиш оригинал както си е ,ще направиш наи-добре :partyman:

Аз се придържам към оригиналния вид на велосипеда и като ги боядисвам се старая да си е така,въпреки ,че съм виждал велосипеди с изменен изглед с боя и е станало хубаво.Все още ми е трудно да постигна някои класически щампи,но колкото мога,толкова.Надявам се тази година да съм здрав и да имам достатъчно време за освежаването на моите велосипеди ,някои ще запазя,други ще продам ,трети може и да подаря,че станаха много и вече ми пречат, но всяко нещо с времето си ...
boyo - специалист
shotik написа:
Иван Иванов написа:
ами аз познавам един човек който се занимава с прахово и ми каза до 15-20 лева ще е възможно всичко но не бях сигурен как ще е по ефикасно

Две рамки на сгъваеми велосипеди са ми боядисвани прахово,рамки и предна вилка ,без други части за 40 лв общо,за София има няколко места ,аз съм ползвал услугите на фирма по обява в OLX , намираща се в бившите сгради на Геоложки проучвания ,близо до гара Илиянци ,от страна на Орландовци.
ако това е този "Андрей", за който пише и по други форуми, телефонът вече не съществува, а обява за тази фирма не намирам... Някой знае ли актуални фирми, където правят пясъкоструй и боядисват велосипеди
shotik - майстор
И аз не знам за фирмата , но ако разбера ще напиша, а прахово има на ул Железопътна в Орландовци , близо до БИЛЛА,
https://www.google.bg/maps/@42.7196935, ... 312!8i6656
Duke_BG - специалист
някъде бях чел че някой си е прецакал резбата на средното движение при прахово боядисване та ако ще я носиш на прахово навий двете гайки да не ти напълнят резбата с боя :)

Тема "Боядисване на рамка на Велосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: