Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
marian1 - майстор
Здравейте имам някакъв проблем с кафеавтомата саеко - на снимката се вижда - част от смяляното кафе изпада от някъде - някакви идеи? Или да ходя в сервиза - все още е гаранционна - но питам, ако нещо е от мен, или ако мога да си спестя тази занимавка. Това се случва от 2 мсц.

Прикачен файл

13840586_10205668334301405_180437610_o.jpg

Прикачен файл

13838374_10205668334341406_1151227199_o.jpg
VLADO66 - майстор
Занеси я в сервиза .Мели повече от необходимото.
Chefo77 - майстор
Ако не си я почиствал от варовик и смазвал от доста време - направи го! Така няма да имат основания да ти откажат гаранция. Не че иначе имат, но като нищо ще го използват.
marian1 - майстор
грижа се за машинката, не е оставена на произвола.... благодаря - отива на сервиз.
mironcho - специалист
Това на снимката от едно кафе ли е или след няколко дена работа?

При мен се получава, когато пуснеш кафе и се окаже, че няма вода или резервоара е ваден и не успява да засмучи вода (по непонятна причина не е обезвъздушена) и машината изхвърля току-що смляното кафе. Обикновено се събира в малкото бяло чекмедженце под механизма. Би трябвало отпадъка да отиде в кошчето обаче когато е сух в общия случай се разпилява или от някъде слиза чак долу във ваната.
... а може и да е развалена и да е за сервиз.
miroton - майстор
Това си е нормално,но не съм следил след колко кафета се получава
marian1 - майстор
Ами не съм следил след колко кафета се е натрупало това - не е след 10-15 хах
Второ - онзи ден свалих механизма - открих още за чистене и раздвижване - все пак никой не е дал инструкция за почистване - за това отложих сервиза - сега чакам.
Мирончо - каква е твоята машина, аз нямам чекмедженце. Ако може и снимка да дадеш.
Chefo77 - майстор
miroton написа:
Това си е нормално,но не съм следил след колко кафета се получава
Е как ще е нормално, при мен за седмица ползване (30+ кафета) има нещо като половин лъжичка.
Мнението е изтрито от модератор, поради неспазване правилата на форума.
mironcho - специалист
И моята е Saeco, но сега погледнах ръководството на твоята и там действително няма чекмедже. Подкрепям, chefo77, че след 30+ кафета там има една чаена лъжичка отпадък.
Направи проучване - поглеждай какво е положението след всяко направено кафе и ако има проблем той ще проличи. Пробвай и следното: дръпни резервоара за вода (или го изпразни съвсем), пусни кафе и виж каква купчинка смляно кафе ще се образува, съвсем като на снимката.

Тема "Кафеавтомат Саеко - проблем с мелачката?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: