Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
mupk0 - специалист
Здравейте. Имам стар хладилник МИНСК 15М. Работи като пушка от мноооого години :) От месец,два обаче прави следният номер...намален е до 1 и в хладилника чат пат замръзват някви неща. Работи една седмица добре,една седмица после замразява. Днес реших да видя с какво реле е и как работи един хладилник. Зачетох в интернет и видях ,че основният виновник е термо шалтера. Отворих да видя с какъв съм и видях това :

Изображение

От снимката виждам ,че имам 4 пинчета. Ако взема нов универсален ( май така ги водят ) 4 пинов и го сложа на мястото на моя като спазвам свързването ще има ли проблеми или трябва да търся за модела хладилник шалтер. Ако да къде мога да намеря релета за такъв стар хладилник ? Другото което видях е ,че термоампулата на края на релето беше се показала отстрани на изпарителя в хладилника. Самата тя е в една пластмасова обувка и я наместих зад питата и щракна в някаква дупка и сякаш застана на старото си място. Сега ще видя дали ще се оправи проблема като цяло,но ме съмнява да е релето :)
lovech2001 - специалист
Това на снимката не е реле а термостат, "ампулата" трябва да е свързана с него.
По железариите би трябвало да ги има.
Провери и уплътненията на вратата на хладилника.

Тема "Питанка за хладилник МИНСК 15М" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: