• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,не знам дали тук е правилното място,но искам да попитам към кого да се обърна ? Случаят е следният-закупихме пералня Аристон преди месец от Техномаркет. ОТ около седмица по време на спирането на центрофугата ужасно скърца,извикахме "Сервизния майстор " за региона ,като за него това е нормално.Е да ама за мен не е нова пералня да скърца така ,не знам към кого да се обърна сега след като явно по неговите думи това било "прищевки" и трябвало да си купя пералня от 1500лв да скърца !
zdravcho - специалист
Връщате я в магазина. Знам че не е лесно понякога.... нооо и това е вариант. Даже от служители, но в технополис съм чувал, че е за предпочитане в гаранционният период стоката да се носи в магазина, а не в регионалния, оторизиран сервиз
icemans - специалист
Отзад има едни транспортни болтове за барабана - трябва да се махнат при монтажа. Предполагам, че техника който е дошъл го е проверил, но все пак да кажа :) Не се сещам за друга причина.
zdravcho - специалист
Да определено трябва да се махнат. Те служат да придържат казана и нещата които са накичени по него при транпортиране. При инсталиране на пералнята трябва да се освободят. Не са ли свалени? Кой е монтирал пералнята, къв е тоя майстор дето е идвал да я гледа?
lov - майстор
В някои машини дори има навряни парчета стиропор или разпенен полиетилен който също трябва да се отстрани като за целта се сваля задния капак. Това отделно освен транспортните болтове. Поне на моето LG беше така. А и другото което се сещам че може и нещо такова да е попаднало случайно вътре и да прави този ефект.
Тя работата си е за сервиз и техника е можело да погледне ама явно си попаднал на някой дето го мързи да гледа. А и дори някое тампонче да скърца можело е да го пръсне с малко смазка. Понякога опираме и до човещинка ама в последно време тя липсва.
Sevdo2000 - напреднал
Колега, как се развиха събитията с прискърцването при центрофугиране. И аз имам Аристон, но от около 10 м. Много доволен (още засега). Не тропа, намества идеално дрехите, и дори и при центрофуга, само леко по силно се чува въртенето на барабана. Оня ден и сложих може би максималното кол. дрехи и на последната центрофуга, по средата на максимално набиране на оборотите се чу прискърцване, по скоро като пищене - триене на гума в метал, може да е от маншона, после още се увеличиха оборотите и спря. При спирането обаче пак се чу скърцането. Мислех, че нещо ми се е причуло или от много дрехи, но с по - малко, отново на последната центрофуга, при спирането, пак се чу за малко. Не е много силно, но не знам дали е притеснително и за подмяна на нещо. Може и да се втелявам, а може би защото е много тиха и се чуват тези звуци, които при други перални надали може да се чуят от други шумове. Четох, че трилъчката, която държи барабана може да се е пукнала, но на ръка, като въртя барабана, не се чува нищо, докато пере и първите центрофуги - супер тиха ( с инверторен мотор е), може да е от изсъхналия маншон или от дрехите. Това засега го е направила два пъти. Четох и на други места че пак прискърцвали Аристоните Ще питам по сериозно после ако стане проблем.
kuger - майстор
Вероятно я е изхвърлил вече :-D
Sevdo2000 - напреднал
kuger написа:
Вероятно я е изхвърлил вече :-D
:) Е стига де, не е чак толкова лоша пералнята. Досега бях много доволен от нея. А и ако не е някакъв сериозен проблем, инцидентното прискърцване се преживява.
kuger - майстор
Не съм казал, че е лоша. Просто колегата не е писал за проблема си близо година.
kozl - майстор
Думата скърцане какво означава :?
Примерно спират ме с придишната кола, защото скърцаше задния мост. Ама така скърцаше, че всички в диаметър 100 метра се заглеждаха в ретро возилото. Искаха да пишат акт за наднормен шум. Ми да пишете де, та да го побликувам в нета, как шъ формулирате наднорменото скърцане. Па и като нема дупки и бабуни мосто не скърца, а я ли съм виновен за скърцането или дупкопутищата :? Е не задоволиха любапитството ми и не писаха акт.
Да.... На комшия му се разскърца пералнята. И точно га центрофугира. Какво скърцане само...... На опашка се редехме да им переме дреите на комшииге само и само да не скърца центрофугата. Даже гледам и от съседния блок се редеа на опашката. След като свърши центрофугата и свалиме тапите от ушляците се чу нечие предложение да сберем по два лева за смазка на лагерите. Изглежда опашката е била дълга оти комшията си купи нова пералня с парите за смазката :shock:
Новата не скърцаше, а старата я продадоха и сега предполагам други са на опашката. :roll:
Да и кревата го праим да скърца, ама що само комшиите чуват :?
  • 1
  • 2

Тема "Нова пералня ,а скърца !?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: