• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lyubohar - майстор
Имам апартамент на 5 последен етаж.
Минал съм го този проблем.Не се случва веднаж в отоплителния сезон.
На последните етажи постоянно се събира въздух.
Имам обезвъздушители-не са автоматични.Имах проблеми с тях.
Сега са едни с капачета.На всеки 2-3 дена ги обезвъздушавам.
Колко пъти седмично трябва да отвива холендера?
И какво ще стане като се повреди уплътнението му?
Ама всеки си решава...
2v6 - майстор
lyubohar написа:
Имам апартамент на 5 последен етаж.
Минал съм го този проблем.Не се случва веднаж в отоплителния сезон.
На последните етажи постоянно се събира въздух.
Имам обезвъздушители-не са автоматични.Имах проблеми с тях.
Сега са едни с капачета.На всеки 2-3 дена ги обезвъздушавам.
Колко пъти седмично трябва да отвива холендера?
И какво ще стане като се повреди уплътнението му?
Ама всеки си решава...
Обезвъздушаването през холендера е най-лесното и бързо в този случай решение. Ако се появи въздух след по-малко от 1 (една) година трябва да се търси друг вариант.
Въздух в радиатора не се отделя от водата.
Въздуха влиза през тръбите. При работеща инсталация въздух може да влезе само през горната тръба.
Навлизането на въздух през горната тръба означава необезвъздушен топъл щранг.

Обезвъздушаването на топлия щранг не трябва да се прави при радиаторите.

Трябва да се провери обезвъздушаването на топлия щранг :idea:

При правилно направена инсталация при първоначалното запълване с вода въздуха от радиаторите излиза през топлия щранг. Допълнително обезвъздушаване на радиаторите не е необходимо. Също така при спиране на циркулационната помпа и отворени вентили пак въздуха трябва да може да излезе през топлия щранг. Ако това не се случва са необходими другите мерки, описани вече по-горе :idea:
lyubohar - майстор
Мда...
Това при положение,че всички радиатори в кооперацията са отворени докрай преди пускане на парното.
И при положение,че никой не е източвал за ремонти.
Въпреки,че цял месец призоваваха да се отворят вероятно не са отворени всички.
При нас поне 50% от 40 апартамента са с по един пенсионер и ползват само един радиатор.
И ако някой си пусне някой друг радиатор-ето го въздуха.
В абонатната има две тръби,от които се пуска вода за да се обезвъздуши.
Техника е дългогодишен служител и повече от 20 години като домоуправител съм сигурен в това,което върши.
Решението е източване на един етаж от водата в парното и слагане на обезвъздушители.
Това би трябвало да го заплати наемодателя.Няма да е скъпо.И ще стане за 2-3 часа.
Всички други намеси за мен са рискови.
nikolovvd - майстор
Само дето подмяната на тапа на стар чугунен радиатор не е никат лесна работа.
Само си представи какво е постигнала водата за 50+ години. Ще трябва да се нагрява с горелка, да се бие с чук и да се мъчи с голям и як ключ, за да се отвие тапата. Веднъж опитах подобна операция и тръбрия клуч се строши, а беше 15х15 мм въглеродна стомана. От тогава обезвъздушаване само от холендера, като се отвива само на входящата/топлата вода.
preslav - майстор
Съгласен с всичко казано днес сутринта и най-вече с това, че не е нужно да се поемат излишни рискове, особено от човек, който очевидно не е на ясно какво да прави.
Една малка вметка - в белите държави, там където отдаването под наем не е просто въпрос на една устна уговорка, всички такива проблеми се отнасят към наемодателя. При нас всяко едно софийско мекере може да реши да си отдава апартаментчето под наем, без да плаща никакви данъци, без да има никакви други ангажименти (освен този да мрънка за наема всеки месец).
Ако ти стиска на дупето постави условие, парно или наем, ДОГОВОР с ясни права и задължения - ако ли не си тегли каручката и добре дошъл в джунглата!
  • 1
  • 2

Тема "Обезвъздушаване на парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: