Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Xelian - помощник
Здравейте,

имам селска къща с избено помещение с каратаван и над него жилищни стаи. Та този каратаван над избата носи цялата тежест на мебелите в горните стаи и се подпира от дялани греди.
В избата, тъй като е под земята има завишена влажност и с годните се нарушава здравината на дървото. Част от гредите както е видно от снимките има шупнал горен слой. Преди да се е случило непоправимото искам да се посъветвам с вас какво може да се направи? Да се изшлайва проблемният слой изгнило дърво да се грундира и лакира или има някакви специални лакови покрития за това? Моля дайте съвет. В горните стаи се живее и миризмата от лакът ще е проблем.

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

1.jpg
lyubohar - майстор
Това не са ли дупки от дървояди?
Xelian - помощник
Нямам представа, но какво се прави в такава ситуация?
teon - специалист
...не съм ползвал, но разгледай продуктите на 'бохемит' (Bochemit)...
krismarg - специалист
Бохемит за нападната дървесина, ама като гледам какво е изчоплено с отверката, положението не е розово. С шлайфане няма да стане, по-скоро с малка брадвичка или тесла да се определи дълбочината на изяденото. Ако е плитко се почиства и после се минава с препарата с пръскачка.
Xelian - помощник
От едната страна на дървото е разрушеното от другата няма изобщо. Не съм чувал скърцане и гризене от дървояди. Няма стърготини по пода, може да са стари следи, чудя се да не е от влагата или и от двете и само с почистване и стретиране с BOCHEMIT дали ще стане? Някакви импрегнатори върху това BOCHEMIT Plus дали са възможни. Гредите не са третирани с нищо.

-Потърсих и намерих този:
BOCHEMIT PLUS I – КОНЦЕНТРАТ
Течен, концентриран, фунгициден и инсектициден препарат за унищожаване на дърворазрушаващи насекоми във всички стадии на тяхното развитие във вече поразена дървесина, с успоредна профилактична защита от дърворазрушаващи насекоми, гъби и плесени.
dimko1 - специалист
[quote="Xelian"]От едната страна на дървото е разрушеното от другата няма изобщо. Не съм чувал скърцане и гризене от дървояди. Няма стърготини по пода, може да са стари следи, чудя се да не е от влагата или и от двете и само с почистване и стретиране с BOCHEMIT дали ще стане? Някакви импрегнатори върху това BOCHEMIT Plus дали са възможни. Гредите не са третирани с нищо.

-Потърсих и намерих този:
BOCHEMIT PLUS I – КОНЦЕНТРАТ
Течен, концентриран, фунгициден и инсектициден препарат за унищожаване на дърворазрушаващи насекоми във всички стадии на тяхното развитие във вече поразена дървесина, с успоредна профилактична защита от дърворазрушаващи насекоми, гъби и плесени. Намажи дървото с горяло масло и проблема ти е решен , аз имах същия проблем и мазах с горяло масло.

Тема "Поддръжка на стари носещи греди на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: