Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Xelian - помощник
Здравейте,

имам стар кирпич от една паднала стена и искам с него да измажа една друга здрав с нарушена мазилка.

Какво направих - сложих го в едно корито той е натрошен, залях го с вода и го бъркам целия ден, накисна се и стана кал ама от гадната лепкава и гъста.
Напръсках старата кирпичена стена с вода с баданарката изчаках да попие и тогава с една лопата почнах да хвърлям. То лети влизат пръски в очи, уста и т.н.

Загладих го с мистрията и всичко беше ОК докато на другия ден не се напука жестоко. Предполагам не съм сложил вар :) базикам се. Предполагам съм сложил много вода или има нещо, което старите майстори крият освен майсторлъка, което съм пропуснал. Някой има ли наблюдения по въпроса, че за съвет за кирпич никой не остана за съвет. :sad:

Има ли някаква пропорция, материал, вода ? Колко се пръска стария и как се нанася?

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

0.jpg

Прикачен файл

1.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Месене и разтриване :-) Матриялът става пластичен. Значи, първо, не бъркаш, а месиш и второ, като го метнеш на стената - разтриваш :-) Има и още една магийка. В кирпича се слага прясно кравешко говно. Основната му съставка е целулоза ... Би ли експериментирал вместо мен. Смеси го с КМЦ лепило за тапети (най-простото и евтиното лепило за тапети)
Нищо лошо не ти се е случило, минаваш го фино отгоре...
п.с. това се прави на лято, не сега, декември
Xelian - помощник
А има ли значение водата?
- Искаш да кажеш, че като се меси и ще се оправят проблемите...
- Кравешко **йно няма от де да намеря, то има ама трябва ходя по полето като гламав. Гледам продават целулоза на прах.
Да това го правех преди 2-3 месеца,но чак сега успях да пиша. Остана ми по-голямата част недовършена, но се спрях поради лошия резултат.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами КМЦ е целулоза на прах. Мисля го отдавна, но не съм пробвала. Да, месене му е майката. Има доста клипове в тубата по въпроса. Навън са модерни hob houses, та инфо има
krismarg - специалист
Добави малко пясък, но количеството зависи от съдържанието на глина. Като стиснеш сместа в ръка, трябва да остане като "пакетче", да не се разчупва или да не се разтича.
infomar
Виждал сум да слагат ситно натрошена обикновена слама в тази кал.
Баш Майсторо - специалист
Пробвай да го пердашиш с малко вода и пердашка, като почне да дърпа /съхне/ , както се прави с варо-циментовата мазилка. Естествено не сега зимата или лятото в големи жеги, а на пролет като са по умерени температурите.
vectra72 - специалист
По мои спомени останали от баба ми не се слагат кравешки а конски или магарешки л..на и люспата от житото при вършеене.По нашия край му казват мекина.Това си спомням.
fill - специалист
Нарича се паздер.Един вид армировка.Обикновено слама .Тва с лайната са дюлгерски ебавки.Основата трябва да е направо мокра,за да дърпат равномерно.Лято и кирпич в едно изречение няма...

Тема "Измазване на външна стена с кирпич. Как ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: