Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Pecatacool - специалист
Добро утро!
Имам едно винтовертче (марката ми излезе от главата, от 10 мин. мисля), 12V с една батерия. Върши ми работа, но когато имам да си бачкам вкъщи цял ден например, батерията пада и ме спъва.
Та въпроса ми... е ли е възможно някак да го връзвам директно чрез адаптора?!
valat111 - специалист
Може, ако си отрежеш конектора на токоизправителя, който се включва в гнездото за батериите и го свържеш по правилния начин /+ и -/. Когато решиш отново да заредиш акумулатора, отново трябва да свържеш конектора по правилния начин. И така до......Според мен решението ти е да си купиш втора батерия или да ползваш бормашина с регулиране на оборотите и плавен спусък.
С 2 леви - специалист
valat111 пишеш глупости :!:

За моженето - може, обаче мрежовото захранване ще тежи към 5-10 кг. Винтоверта си гълта много ток при работа и ти трябва сериозно захранване, желателно да е стабилизирано. Примерно 12V/15-20A. Би могло да се ползва такова от компютър.
Pecatacool - специалист
С 2 леви написа:
Би могло да се ползва такова от компютър.
Та захранване от компютър ще свърши ли работа?!
Не ми се иска да купувам нови машинки, защото съм любител, не се занимавам с това по занятие. А ако става със захранване от компютър - няма да ми излезе скъпо!
sstefanov - майстор
захранванията от компютър (особено по-евтините) имат обичая да спират когато изведнъж ги натовариш с голям ток.
shotik - майстор
Имаше подобна тема ,само че се препоръчваше ползване на акумулатор ,аз това нещо от миналата година го направих и с акумулатор 12 волта ,12 амперчаса понякога и по два дни работя ,разбира се домашна работа и още може да се се работи.
Отрезал съм кутийката на батерия ,запоил съм кабел към 2.5 метра и го свързвам с акумулатора с клеми и така хем съм независим от 220 волта,хем винтоверта върти яко и дълго време,после зареждам със зарядно за акумулатор за кола.Теглото на акумулатора е 4 кг.,но без батерията на самия винтоверт е много лек и удобен за работа инструмент.
sian - специалист
Аз ползвам стар автомобилен акомулатор.
romanpm - майстор
Имам Макита от 10г на 220 V с тороидален траф 12V 100Вт и грец на радиаторче с 1000мкф кондензатор в кутийка което общо е около килограм и дълъг 4 м кабел работи нон стоп и е лека , доволен съм :wink:
madsnake - специалист
Аз вече съм преправил 2 винтоверта 12 волтови със захранване от компютър (единия, другия е с голям траф). Общо взето само гледайте да подава достатъчно максимален ток захранването (около 30А пик е повече от достатъчно), защото винтоверта развърта с доста як ток. Ако се сложи по-слабо захранване просто ще се му се задейства защитата за пренапрежение и просто ще спира. И другото важно в случая - не се оливайте с удължаване на кабелите между захранването и винтоверта. Повече от 4 метра 2х2.5 кабел започва да губи мощност. Явно компютърните захранвания са мислени за работа с къси кабели, нямам идея.
Pecatacool - специалист
Благодаря,
Ако ми се наложи скоро да работя повече с винтоверта, ще му отделя време!

Тема "Може ли акум. винтоверт директно към 220V?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: