Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
diaflin - специалист
Здравейте,

имам стол - тип президентски, който е изцяло тапициран с парчета кожа - предполагам естествена. За съжаление , от много търкане , кожата на седалката се разпокъса . Прилагам снимка , която макар и с не добро качество , дава представа за ситуацията Изображение

Идеята ми е да намеря някакво по-голямо парче кожа , с което да покрия дупката и част от останалата тапицерия около нея. Незнам обаче какво лепило да използвам и дали ще бъде достатъчно надежно. бтв, това е стола ми на работа и го търкам по 10-12 часа на ден.

п.п. Не се вижда много добре, но е закъсано и по шевовете на седалищната част , така че трябва да покрия всичко с едно цяло парче.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Първо - това което се вижда на снимката е изкуствена кожа. Второ, тапицерия не се лепи, а се шие. Мързелив вариант е, да заковеш новата тапицерия с телбод откъм дъното на стола. Новата тапицерия може да скроиш с борд (ако имаш възможност да шиеш) а може да обвиеш седалката с "чупки" по ръба, ако няма да шиеш. Тогава излишното отдолу се обрязва накрая. Подложи допълнително ново парче дунапрен или поне слой-два вата между старата и новата тапицерия. Подложката да е скроена малко по-голяма, за да обгърне ръбовете. Ако ще го правиш с винил, ще е добре при коването да ползваш текстилна лента - изкуствената кожа се накъсва от гвоздеите. Ако ще тапицираш с тънък плат, ще го подгънеш и ще ковеш през 2-3 пласта. Телчетата ги кови под лек ъгъл спрямо опъна. Започни с диагоналите и после равномерно сгъстявай. Ако намеря картинки, ще ти пусна.
За да стане добре, ще се наложи да разглобиш седалката от краката и да смъкнеш долната носеща плоча ...
Нов "президентски" стол на МЕТРО е 107лв.
diaflin - специалист
Благодаря за съветите. Не се чувствам много комфортно като шивач, но сигурно ще се пробвам. Не вярвам да стане по-зле от колкото е сега. А кой материал е най-подходящ за целта? Необходимо е да е същия цвят и евнтуално текстура и най-важното - здрав.
UNIOR - модератор
Изкуствена кожа както каза колегата, аз я купувам на 11лв. на метър. поне в Габрово цената е такава. Очакваме снимки на крайния резултат :)

Тема "Ремонт на стол / Лепило за кожа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: