Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Любо - специалист
Привет.Имам проблем с микровълновата.Повреди се и не иска да бачка на микровълна.Отворих я, предпазителите по платката са здрави.имам грил които работо,остана да е магнетрона.Някои знае ли какво трябва да покаже уреда като се мери защото ми показва късо при мен и евентуално колко струва ако е повреден ,дали си заслужава да го сменям или да си купя направо нова печка , че цените им в момента са паднали в сравнение преди 8 години когато купувах моята.Благодаря на всички които ще ми пишат и се любувайте на прекрасния саит
поздрави Любо
velsi - Почетен майстор
Може да ти прозвучи тъпо, но най-добре я занеси в сервиз. Може повредата да се окаже елементарна, не е задължително да е магнетрона. Не рови в нея без да знаеш какво правиш и в никакъв случай не я включвай при разглобено състояние! Можеш да пострадаш сериозно!
Стефан - майстор
velsi, въобще не е тъпо, а най-правилния съвет! Има неща, с които не трябва да се експериментира.
darken_nz - специалист
Само за протокола ,магнетрона се проверява като измериш съпротивленито между магнетрон и корпус (трябва да ти дава безкрайност)
Иначе всичко казано е вярно ремонта им не е за всеки :)
romanpm - майстор
darken_nz написа:
Само за протокола ,магнетрона се проверява като измериш съпротивленито между магнетрон и корпус (трябва да ти дава безкрайност)
Иначе всичко казано е вярно ремонта им не е за всеки :)
На кое казваш магнетрон и корпус ?:?
Абсолютно не е верно ако имаш предвид корпуса на микровълновата , виж между антената и корпуса /магнетрона/ да :) !
А причините да не работи са няколко , има микроключета на вратата , предпазители които са скрити , демпферен диод , натрупващ кондензатор които могат да пробият и пробив във резонатора на магнетрона и др. :)
Работното напрежение е доста голямо 2-3 000 V ! :x
griffin - майстор
Съвет за ремонт не мога да ти дам колега, но преди време ме бяха юрнали да търся магнетрон за някаква жена и цените които ми казаха бяха между 85-120 лв. ако е магнетрона може да ти е по рентабилно да смениш цялата печка :-).

Магнетрон съм гледал в едни магазини по Княз Борис мисля се казва улицата (тя се пресича с пиротска) участъка между пиротска и пазара мисля, другото място където имаше преди беше един магазин за електроника на безистенчето с колоните което е на Христо Ботев и Пиротска(на втория етаж е там)

Тема "проблем с микровълновата-хелп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: