Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
dido_boi - специалист
Здравейте, някой да има някаква информация за споменатата машина , защото моята има нужда от центроване (иглата закача в плочката -долу)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Устройството им е еднакво.
Сингер, Нуаман, Лучник
Не е крива иглата? Машината скоро смазвана ли е?
Махни предния панел и поразгледай - подбутни тук-там.
Като изясним за смазването и щи пиша пак.
dido_boi - специалист
машината е смазана защото преди два месеца беше при един наш роднина да я поправи (каза че сменил някакво малко колелце от пластмаса или бакелит) относно центровката каза, че е доста лесна - предполагам че като си го правил поне веднъж е доста лесно. Не мога да занеса машината защото човека е в Бургас, живее в Русе а аз съм от Стара Загора
Johny - майстор
Преди години имах подобен случай. Дори не помня модела. Връзката м/у горния вал, който задвижва иглата и долния, който задвижва совалката, е текстилен ремък с метални "зъби" по него. Проблемът беше, че нямаше синхрон между двата - например, когато иглата е в долно крайно положение, совалката да тръгва напред. Въпроса е на логическо мислене, за да схванеш принципа на действие. Това не ми е професия и за това ти давам само насока, тъй като твоята конструкция може да е по-различна.
Другото е изкривена игла или водач.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Da razbirам ли, че преди русенско-буркаския майстор и пътуването, машината си е била ОК?
Та отворете горния капак, махнете предния (над крачето) панел и поразгледайте побутвайки. Нещо се е разместило, нещо е подпъхнало. Щом можете да я ползвате, значи имате минимума технически умения. Повече не е необходимо. Машините са елементарни, вижда им с екое-накъде-как е свързано, как действа.
И капвайте всяка седмица шиете-не шиете по капка масълця по местата за смазване.
Кофти или стара смазка поема прахолячета и засъхва...
gorgidanchev - специалист
Лучника имат пластмасови зъпчатки на две места.Ако е сменил центровка няма да я оправиш.Прегледай зъпчатките за дефект...размазани или счупени зъби.
dido_boi - специалист
Благодаря на всички. Отворих я погледнах я и мисля, че я оправих, смазах я и сега тракането изчезна :cool:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
!. Трака от несмазване.
И аз не го знаех това навремето.
И сега се подсещам за мойта си...че...срамммм...
Колеги а някой може ли да ми каже от къде мога да намеря тези пластмасовите колелца, че на машината на майка ми и се е е преебало едното

Тема "Устройство на щевна машина Lucznik" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: