Връзката между 2 свята
Гост
Кажете за подовото колко харчи? Може ли да се сложи в коридора?
masteradmin - майстор
За подовото отопление ще напиша отделна статия. Това което мога да кажа, е че се изчислява горе долу около 100 -150 W на квадратен метър. Много важна в случая е топлоизолацията отдолу. Иначе това че е ниско температурно увеличава КПД-о му. Но ако не го изолирате добре все едно нищо не правите. А щях да забравя трябва да изчислите горе долу къде ще се намират мебелите (под тях не трябва да има подово отопление) и него навивайте по - близко от 8- 10 см. защото ще се образува бобина. Има4е аз имам подово отопление в коридора и съм много доволен, така студа от външната врата не достига до другите стаи в жилището.
Гост
Добре де - колко мощност е нужна за нормално отопление на една стая да кажем 4 х 5 м ... в случая ако трябва да направиш подово на цялат аплощ излизат към 3000 вата и не виждам къде е идеята

Просто ми е интересно а нямам идея по темата
гост
Тук сметката е друга.Грубо е 80 вата на куб.м
8180 - майстор
Нещо много станаха гостите - трябва да Ви номерераме :)
Гост 1,
Коя идея не ти е ясна? При нормално елктро отопление (ток и реотан) няма КПД-та и подобни. Колкото електроенергия влиза толкова излиза като топлина. Поначало в подобни инсталации загубите (които намаляват КПД) са ненужно отделяната топлина (загуба). В случая и евентуалната "загуба" се оползотворява. Друг е въпроса дали чак 3000W на стая са необходими - виждат ми се множко, но при такава инвестиция не пречи да ги има, а да ползваш по-малко (или да акумулираш нощем).
Сега за подовото - имаше едни теории, че е по-икономично. В тях обаче ставаше дума за постигане на комфорт без да се загряват всичките кубици в стаята (това вече и за Гост2). Идеята е като грееш отдолу и АКО (в това голямо ако е проблема) няма движение на въздуха в зоната на обитаване да е по-топло, а горе към тавана по-студено. Теоретично е възможно, но не знам някой да го е постигнал. Иначе подовото си е обикновен нагревателен уред, евентуално с акумулиращ ефект.
masteradmin - майстор
Аз съм с подово от 5г. и съм много много доволен. Само дето в коридора нещо се развали и сега ми кофти. Ще умра от яд че не опънах 2 реотана (има възможност да се дублират и ако единия изгори да пускаш другия), защото парите за кантала са най - малкия разход. Въпреки че теоритично няма какво да му изгори, защото е нискотемпературно и е закопано. Ще напиша специално една статиика за подовото.

Тема "Подово в коридора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: