Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
kozl - майстор
pipilica написа:
Къде да прочета какво е Населено място според закона.
Ако не попадам в рамките на населено място комшията има ли право, според закона, да ми прави забележка че вдигам шум.
Аве мани го закона. Щом имаш комшия, значи мястото е населено.
Щом вече и не моете да се погаждате начи местото е пренаселено :lol:
И каков е тоя перверзен комшия дето ти му праиш шум, а он гърми по жената :?
toolegittoquit - майстор
Lisko написа:
На едно приятелче от Разград комшията му счупи носа. После бе надлежно осъден и надлежно плати.
Нека комшията ми реже гумите и ми трови животните, какво според теб - трябва да го търпя ли?
То ей така ще счупя носа на съседа, без нищо да ми е направил, сигурно? Нали?
8180 - майстор
hidrazin написа:
P.S. Нали по жената няма материални щети и липси? :shock:
За придобивки на стана дума - трябва да се внимава със съседа - септември може да се окаже баджанак. :)
Не съм в час, но в посочения Класификатор не открих един мой парцел (общ. Елин Пелин), за който имам виза за проектиране и се води (по памет) в "самовъзникнало населено место" - от тези, които бяха по соца "за облагородяване", после (при мен) "Вилна зона", после се оказа в "Горски фонд", има скица и данък в общината, но с визата беше проблем уж има УПИ, а няма ПУП). Наоколо има съседи с монолитни вили.
Та, "по закон" е доста объркано днес, според мен.

https://www.youtube.com/watch?v=dEYH9RFlRD8 :partyman:
Chefo77 - майстор
toolegittoquit написа:
Lisko написа:
На едно приятелче от Разград комшията му счупи носа. После бе надлежно осъден и надлежно плати.
Нека комшията ми реже гумите и ми трови животните, какво според теб - трябва да го търпя ли?
То ей така ще счупя носа на съседа, без нищо да ми е направил, сигурно? Нали?
Законът изобщо не го интересува защо си му счупил носа. Средната телесна повреда няма облекчаващи или утежняващи обстоятелства. Ще си му платиш повредата като стой та гледай.
toolegittoquit - майстор
Chefo77 написа:
Законът изобщо не го интересува защо си му счупил носа. Средната телесна повреда няма облекчаващи или утежняващи обстоятелства. Ще си му платиш повредата като стой та гледай.
Като след това ще заведа и обратен иск, за нанесените от него щети, след това за потенциалните загуби възникнали от това и моралните щети. И ще се съдим 10 години, каквато ни е ефективна съдебната система. Значи ако го бия, без да му чупя нищо, ще мина с лека телесна? Добре е да знам. Съжалявам, идеята ми е, че идиотите не могат да бъдат научени с хубаво, разбираш ли?
Chefo77 - майстор
Само дето рязане на гуми и трепане на животни без да си го видял първо се доказва трудно и второ - има само глоба. За средна телесна отнасяш минимум условна. В твоя случай - може и ефективна, особено ако опиташ да убедиш в нещо съдията :wink:
И какви загуби, имаш ли идея как се доказва какви пари на ден си загубил заради невъзможността да си използваш колата???
toolegittoquit - майстор
Chefo77 написа:
Само дето рязане на гуми и трепане на животни без да си го видял първо се доказва трудно...
Искаш да ми кажеш, че ти ще си оставиш съседа да ти реже гуми, като едната е по 70-100лв, да ти трови животните и просто ей така ще му се усмихваш ли?
Chefo77 - майстор
toolegittoquit написа:
Chefo77 написа:
Само дето рязане на гуми и трепане на животни без да си го видял първо се доказва трудно...
Искаш да ми кажеш, че ти ще си оставиш съседа да ти реже гуми, като едната е по 70-100лв, да ти трови животните и просто ей така ще му се усмихваш ли?
Искам да кажа, че си има законов ред, за да му се противопоставиш, преминеш ли в самоуправство, ти си от ебаната страна. А какво бих направил аз е друга тема. Има си много начини да усети болка без да може да я докаже с медицинско :wink:
toolegittoquit - майстор
Chefo77 написа:
Искам да кажа, че си има законов ред, за да му се противопоставиш
Има ли? Тук законът ни е такъв...уникален! Работи за престъпниците, не за редовите граждани. Разбирам те, ама колко пъти може да ти нареже новите гуми, докато го дадеш под съд и евентуално спечелиш делото?
hidrazin - майстор
А на тебе комшията защо ти наряза гумите?
:partyman:

Тема "Какво е населено място." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: