• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
ksl - напреднал
Какво стана с обещанието да се даде инфо за установеното от полицията? Защо и до този момент няма дума за това, след като собственоръчно написахте
Няма още резултати. Чакам резултати от дикталокопията.
Какво стана с обещанието, което дадохте на админа в професионалния форум за ремонти - да пуснете оплакването си по установения ред на правилното място и по правилния начин?
Отказах се. Тук стига.
Мислите ли, че огорчението от вероятната некоректност на един занаятчия / нещо, което тепърва трябва да докажете по надлежния ред!/ Ви дава правото сам да бъдете ДОКАЗУЕМО и ПУБЛИЧНО некоректен в изявите си по случая?
Никога не ми е било цел да бъда коректен към некоректни хора. Искам да съм коректен към всички, които проучват майстори, защото според едно от момчетата, които работиха, това не им е първата магария.
radius - майстор
ksl написа:
дикталокопията.
дактилоскопия :?:
Chefo77 - майстор
Фърбата написа:
Ми що тогава не си го боядиса сам, след като можеш по-добре от майстора, че и на нас-неумеещите си можел да ни научиш ?
Е как що? И "Иво" да вземе някой лев, що ... Великден е все пак, трябва да сме добри.
nikolov333 - майстор
Аааа не сте прави тука.. Аз ако се занимавам с космически кораби и пироните ли да си правя сам.. Човека вероятно няма време.. Трябва да работи, за да печели и е предпочел да плати на Иво. Това, че можел да боядисва не значи, че не може да си плати на някого на когото това му е работата, и не виждам нищо лошо в това.. :partyman:
Chefo77 - майстор
Прав си. Поради тази причина и аз си извиках човек за гипсокартона.
Само дето не се бия в гърдите, че "знам" как се прави гипсокартон и че мога да го направя по-добре от този, когото съм извикал. :wink:
nikolov333 - майстор
Проблема е, че ако търсиш качество и можеш да си го направиш сам, няма да си доволен от работата на майстора, ако е по-лоша от това, което можеш да направиш ти.. Това се получава, понеже клиентите очакват от майстора да го направи по-добре от това, което могат да си направят сами безплатно, понеже ще му плащат. Майстора в повечето случаи пък си работи с определено качество, донякъде в зависимост от възможностите, знанията и опита му и донякъде от уговореното заплащане, срокове и материали. Та когато клиента, може да прави нещо по-добре от майстора и се налага да плаща, за по-лошо качество стават проблеми.. :drinkers:
lovech2001 - специалист
ksl написа:

Не бях влизал отдавна в темата, ама гледам развихрили сте си фантазиите и то яко.
Така е ksl , ако някой неща не се връзват....

Само да вметна че не съм майстор, и никого не защитавам, но твоята "взискателност" звучи леко подозрително....

Ако позволиш искам само да те питам едно нещо, как намери яйцата?
Christo - майстор
Как става в 99% от случаите: Търсиш си майстор по мнение на приятели и познати. Ако му видиш някъде работата дали ти отговаря на критериите, добре. Виждате се за пръв и обикновено след приключването на работата познанството приключва. Има само устна уговорка. Няма документ за правоспособност, няма писмен договор за задълженията и правата на двете страни, финансовата част, фактури, гаранции, срокове, неустойки и т.н., НИЩО няма! Разчита се само на добросъвестността. Ако двете страни са свестни хора добре, ако не са, добрият пие една студена вода, пък лошият си тръгва доволен. Никога няма да се оправим...В конкретния случай, сега като се разбързат следователите и съдиите, отидоха две-три години. През това време обектът консервиран ли ще стои? Който и да спечели делото, всички ще са на загуба.
kozl - майстор
lovech2001 написа:
Ако позволиш искам само да те питам едно нещо, как намери яйцата?
Това съмнение за провокация ли е :? Ами излюпило се е някое като в инкубатор и почнало да писука :roll:
По яйцата има боя, а не е великден :? Как яйцата са се мушнали м-у картона и ....................... а сега де що има отгоре вероятно стоманобетонова плоча измазана с мазилка.
Картона се боядисва като е завършен. Тука иде ред на отворите за осветителни тела. Кога са направени отворите преди или след боядисването. Доколкото схванах от обясненията след боядисването Е откъде влезна кокошката да снесе яйцата там :?

И какво ще реши съда, че клиента е облагодетелстван с яйца пък на всичко отгоре се жалва :? :lol:
kolcho - специалист
ksl написа:

Никога не ми е било цел да бъда коректен към некоректни хора.
Отбелязвам пореден стопроцентов факт - с горецитираното се самозаявявате като човек с манталитет, твърде далеч от коректността. Но за да е картинката пълна, веднага привеждам пример за това, че не сте коректен не само с некоректни хора, а и с онези, които са се отнесли напълно коректно с Вас:
Какво стана с обещанието, което дадохте на админа в професионалния форум за ремонти - да пуснете оплакването си по установения ред на правилното място и по правилния начин?
Отказах се. Тук стига.
Такааааа - админът трие мнението Ви, признавате правотата му, обещавате да постнете мнението си отново, по коректния начин, а.......после не го правите.... Разбира се, не считате за нужно да обявите това? Колко коректно!
Как да Ви вярва човек, при това положение - та хора с подобен манталитет са способни на всичко!
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Тема "Пазете се от този майстор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: