Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Мили хора с голямо съжаление пускам тази тема, тъй като нашият дом изгоря. Някои от вас може да са гледали репортажи за пожара, за други които ги интересува, ще приложа линк по долу в темата. Като цяло апартамента е неизползваем и тотално разрушен, дограмата е тотално унищожена, външната изолация е обгорена на места. По първоначални данни пожара е възникнал от инсталацията, но
при втори оглед се видя дупка в комина и вероятността е твърде голяма пожара да е тръгнал от там, тъй като комина не е почистван от 18 години. Когато поразпитах някои съседи се оказва, че нощта преди инцидента,
от комините им е излизал дим, отделно след 4 часовото гасене на пожара 2 часа по късно тръгва втори пожар на покрива от към същия този комин. Подробности има много.., но за съжаление пожара е факт.
Първоначално пуснахме тема във bmwpower-bg.net, като лично клуба се зае със събирането на средства за нашето семейство и от там откликнаха страшно много хора, които ни помогнаха и набавиха неща от първа необходимост за да можем да се установим някъде и да се отърсим по бързо от шока, но въпреки това средствата няма да ни стигнат за този сериозен ремонт, който предстои. Затова опирам до тук, защото съм черпила много информация от този форум във връзка с ремонта, който си бяхме направили. След почистването на апартамента, което ще стане възможно най- скоро, след като времето го позволи, трябва да се махне цялата мазилка. От там доколкото разбирам ще трябва да се постави първо дограма, за да се започне с ремонта. Затова търсиме всякакви оферти, варианти и информация, цена и качество, защото апартамента е изцяло външен и северен. Прозорците са много и въпреки малката квадратура на имота ще ни излязат скъпо, затова вярвам, че има достатъчно хора с добри сърца, за да помогнат с някакви отстъпки или ако имате свалена дограма, която няма да ви влезе в употреба да ни я дарите. Така или иначе апартамента е разбит, с размерите може да се играе.Търся също вариант за подова настилка. Обещаха да ни дарят и поставят 15 квадрата ламинат също и машина, която да подсуши помещението, остават още 30 квадрата настилка, която трябва да се положи, като смятам, че най- изгодно ще ни излезе паркет втора ръка. Материалите по вътрешния ремонт са ни обещани, като гипсокартон, лепила и латекс. Ако имате близки контакти със строителни фирми, предприемачи, магазини за подова настилка да помогнат за в бъдеще с ремонта - с материали или ръботна ръка...ще сме благодарни на всякаква помощ !!!
Благодаря и на всички, които ни се довериха и помагат по какъвто и да е начин това, което се случи с нас е ужасно, но не е непоправимо, затова молим всеки да отдели каквото може, колкото и да е малко то, можете да ни помогнете с неща, които не са Ви необходими, но работят, пък живот и здраве постепенно ще купуваме нови и така..
За да има по- голяма прозрачност оставям моя телефонен номер- 0988 93 65 54- Гергана, можете да ми звъните по всяко време, тъй като сме с малко бебе, мога да не вдигна веднага, но ще върна обаждането. Оставям и линк към темата от форума, където хората там ме познават http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4&t=402554
Това е линк от излъчения пожар: http://azreporterat.btv.bg/publikaciya/419047
Ето и снимки от изгорелия апартамент:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
torbalan - Дървен философ
Сложи един списък с неща, които са ви най-необходими и го редактирай, когато получите нещо.

Не е лошо и един IBAN да сложиш, някой ако не може с друго - да преведе някои лев...
egomen66 - майстор
Сигурен съм , че и в този форум , ще намерите подкрепа и помощ от всякакво естество , включително и финансова. Аз ще съм един от тези хора. Въпросите които ще задам , са коректни. Колко пари събрахте до този момент? Колата която имате , какъв модел BMW е ? Колко струва ако решите да я продадете? Имате малко дете...да ви е живо и здраво. Ще ви трябва автомобил. Може да си купите по евтина кола , ако настоящата е по скъпа.Приложете и един актуален списък...тук в форума , с нещата които имате за момента.
Последна промяна от egomen66 на пон яну 18, 2016 6:09 pm, променено общо 2 пъти.
sstefanov - майстор
И ако напишете от къде сте, ще е само от полза (за тези, които не гледат телевизия, а и за другите).
torbalan - Дървен философ
sstefanov написа:
И ако напишете от къде сте, ще е само от полза (за тези, които не гледат телевизия, а и за другите).
От линка става ясно - София, Студентски град, Блок 8
sstefanov написа:
И ако напишете от къде сте, ще е само от полза (за тези, които не гледат телевизия, а и за другите).
София, Малинова долина. В момента сме отседнали в същата кооперация при баща ми, който има апартамент няколко етажа по надолу от нашия.
egomen66 написа:
Сигурен съм , че и в този форум , ще намерите подкрепа и помощ от всякакво естество , включително и финансова. Аз ще съм един от тези хора. Въпросите който ще задам , са коректни. Колко пари събрахте до този момент? Колата която имате , какъв модел BMV е ? Колко струва ако решите да я продадете? Имате малко дете...да ви е живо и здраво. Ще ви трябва автомобил. Може да си купите по евтина кола , ако настоящата е по скъпа.Приложете и един актуален списък...тук в форума , с нещата които имате за момента.
Към този момент са събрани над 3 500 лв., това беше сумата до преди няколко дни по извлечение от банката. Предполагам че сумата е достигнала около 4 000 лева, тъй като от бмв клуб България са събрани някакви пари от регионалните, по голяма яснота ще имам тези дни и ще ви осведомя. Колата която имаме е стара, модел е 39, 2002 год. и тъй, като след закупуването и вложихме още средства за да я стегнем и боядисаме, до сега ни е излязла 2 пъти повече и ако сега се продаде ще вземем не повече от половината..

До момента са ни дарили детско легло и всичко свързано с бебето е осигурено, като завивки, дрешки, детско столче, играчки и тн.
Също така са осигурени завивки, хавлии, всякаква посуда, сушилка за дрехи, двоен матрак, печка тип духалка, бюро, диван, килими, пералня, кухненска маса, микровълнова фурна, прахосмукачка, дрехи и нагряваща кана. Хладилник е обещан. Това което ни е необходимо на първо време е някакъв скрин, гардероб или ракла.
torbalan написа:
Сложи един списък с неща, които са ви най-необходими и го редактирай, когато получите нещо.

Не е лошо и един IBAN да сложиш, някой ако не може с друго - да преведе някои лев...
Пощенска банка - SWIFT / BIC Code: BPBIBGSF
IBAN : BG22 BPBI 7942 1085 5425 01
Гергана Василева Ванева
Последна промяна от krystal на пон яну 18, 2016 9:29 pm, променено общо 1 път.
torbalan написа:
sstefanov написа:
И ако напишете от къде сте, ще е само от полза (за тези, които не гледат телевизия, а и за другите).
От линка става ясно - София, Студентски град, Блок 8
Всъщност не е в Студентски град, а непосредствено до него, пада се зад блок 60 на Студентски град.
egomen66 - майстор
krystal написа:
sstefanov написа:
И ако напишете от къде сте, ще е само от полза (за тези, които не гледат телевизия, а и за другите).
София, Малинова долина. В момента сме отседнали в същата кооперация при баща ми, който има апартамент няколко етажа по надолу от нашия.
egomen66 написа:
Сигурен съм , че и в този форум , ще намерите подкрепа и помощ от всякакво естество , включително и финансова. Аз ще съм един от тези хора. Въпросите който ще задам , са коректни. Колко пари събрахте до този момент? Колата която имате , какъв модел BMV е ? Колко струва ако решите да я продадете? Имате малко дете...да ви е живо и здраво. Ще ви трябва автомобил. Може да си купите по евтина кола , ако настоящата е по скъпа.Приложете и един актуален списък...тук в форума , с нещата които имате за момента.
Към този момент са събрани над 3 500 лв., това беше сумата до преди няколко дни по извлечение от банката. Предполагам че сумата е достигнала около 4 000 лева, тъй като от бмв клуб България са събрани някакви пари от регионалните, по голяма яснота ще имам тези дни и ще ви осведомя. Колата която имаме е стара, модел е 39, 2002 год. и тъй, като след закупуването и вложихме още средства за да я стегнем и боядисаме, до сега ни е излязла 2 пъти повече и ако сега се продаде ще вземем не повече от половината..

До момента са ни дарили детско легло и всичко свързано с бебето е осигурено, като завивки, дрешки, детско столче, играчки и тн.
Също така са осигурени завивки, хавлии, всякаква посуда, сушилка за дрехи, двоен матрак, печка тип духалка, бюро, диван, килими, пералня, кухненска маса, микровълнова фурна, прахосмукачка, дрехи и нагряваща кана. Хладилник е обещан. Това което ни е необходимо на първо време е някакъв скрин, гардероб или ракла.
torbalan написа:
Сложи един списък с неща, които са ви най-необходими и го редактирай, когато получите нещо.

Не е лошо и един IBAN да сложиш, някой ако не може с друго - да преведе някои лев...
Пощенска банка - SWIFT / BIC Code: BPBIBGSF
IBAN : BG22 BPBI 7942 1085 5425 01
Гергана Василева Ванева
Защо изтрихте , колко струва колата.... :?
hidrazin - майстор
egomen66 написа:
Защо изтри колко струва колата.... :?
Ми за да може да събере повече пари като не дразни хората.
Щото може да хвърли по тая купчина ламарина 13 000 лева а не може да отдели 50-100 лева за застраховка на жилището.
Освен това:
Затова опирам до тук, защото съм черпила много информация от този форум във връзка с ремонта, който си бяхме направили.
Много е черпила и още иска да "черпи" ама и един пост няма във форума освен тези.
Поне да благодари на тези от които е почерпила....
:partyman:
Kasap - специалист
Респект за съпричастността на "колегите" от шофьорския форум! =D>
Хидра, това за застраховката е друг въпрос, ама като се обърне колата, пътища - много.

Тема "Останахме без дом- помагайте!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: