Мечтата на всяка домакиня
amxcs - специалист
Здравейте,
трябва да прокарам тръба 240см за абсорбатора през 4те най-горни шакфа (които са плътно до тавана). От стената съм на ф110.
Най-лесно ще ми е с мека връзка пробивам дупките и разпъвам.
Исках да попитам дали ще е по-шумно с мека връзка отколкото ПВЦ тръба.
Другото което ме притеснява, е че абсорбатора е с изход ф150 (в упътването пише, че може да се редуцира до ф120), което е почти колко моята в стената.
Как бихте постъпили вие?
chapara - майстор
С PVC и преход.
Lutchezar - майстор
Това през 4 вече монтирани шкафа ли ще се прави? Звучи ми леко безумно, няма ли алтернатива?
amxcs - специалист
Още не съм ги монтирал. Няма алтернатива :(
Гадното е, че шкафовете ще станат почти неизползваеми. Те са с размери 30х40см.
Гледах и правоъгълна тръба 204/60, но ми се струва скъпо :(
chapara - майстор
Но ако легне по страницата на шкафа, ще ползваш част от шкаф с правоъгълна.
miliad - майстор
И като сложиш гофрето и го смачкаш с първият багаж наврян в шкафчето какъв мислиш ще е резултата?
gogo7777 - майстор
Премести готварската печка, където и е мястото.
:wink:
amxcs - специалист
Не може, там е мивката.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 22, 2024 11:50 amamxcs написа:
Здравейте,
трябва да прокарам тръба 240см за абсорбатора през 4те най-горни шакфа (които са плътно до тавана). От стената съм на ф110.
Най-лесно ще ми е с мека връзка пробивам дупките и разпъвам.
Исках да попитам дали ще е по-шумно с мека връзка отколкото ПВЦ тръба.
Другото което ме притеснява, е че абсорбатора е с изход ф150 (в упътването пише, че може да се редуцира до ф120), което е почти колко моята в стената.
Как бихте постъпили вие?
Меката връзка е измислена точно за това. 240 не са малко. Меката гофра е уязвима. Бих комбинирала PVC и гофри в двата края.
150 към 110 става лесно, варианти бол в магазина
miroki - майстор
Скоро вземах правоъгълна, събрах се в 100 лв. Като моето разстояние може би е по-голямо. Ъгъл с празно място, Мивка, пералня и тогава печката. Но аз я събрах над шкафовете. В аспиратора имаше един преход. От хоумакс взех всичките, включително и няколко ненужни, както и гофре, което не ползвах. Към стената беше при мен 110. Там пак правих преход, освен преходите кръг квадрат. Само вертикала ми е кръгла.

Тема "Въпрос за тръба на абсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: